"Radość zmiany". Rusza program społeczny BMW i Fundacji Ashoka

• Fundacja Ashoka we współpracy z BMW rozpoczyna program "Radość zmiany", którego celem jest edukacja młodych, jak istotne jest innowacyjne myślenie oraz jak można realizować inicjatywy zmieniające na lepsze otaczającą rzeczywistość.
• Program wyposaży uczniów w umiejętności trafnego diagnozowania problemów społecznych oraz projektowania i wdrażania innowacyjnych sposobów ich rozwiązania.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

"Radość zmiany". Rusza program społeczny BMW i Fundacji Ashoka

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 wrz 2016 13:54


Jesienią w sześciu szkołach w całej Polsce odbędą się spotkania doświadczonych innowatorów społecznych z uczniami oraz warsztaty. Efektem będą prototypy innowacji społecznych autorstwa uczniów.

Współpraca BMW Group Polska z Fundacją Ashoka w ramach programu „Radość zmiany” wspiera innowacje społeczne tj. działania, które odpowiadają na realne zapotrzebowanie czy społeczne wyzwanie, rozwiązując problem w sposób systemowy. Program wyposaża młodych ludzi w umiejętności innowacyjnego myślenia, współpracy i działania na rzecz wspólnego dobra.

Jesienią w sześciu szkołach w całej Polsce odbędą się spotkania z uczniami doświadczonych innowatorów społecznych z uczniami oraz warsztaty. (fot. mat.pras.) Jesienią w sześciu szkołach w całej Polsce odbędą się spotkania z uczniami doświadczonych innowatorów społecznych z uczniami oraz warsztaty. (fot. mat.pras.)

Więcej na temat ciekawych inicjatyw podejmowanych przez Fundację Ashoka możecie przeczytać tutaj: Przedsiębiorczość społeczna to biznes, ale wyłącznym celem nie może być zysk

- W dzisiejszych czasach zmiana staje się nową normą. Aby odnaleźć się i mieć wpływ na tę nową rzeczywistość, każdy musi posiadać umiejętności i doświadczenie w dokonywaniu zmian. Największym wyzwaniem są zmiany w nauczaniu naszych dzieci i młodzieży. Są w Polsce szkoły, które dbają, by uczniowie mieli wpływ. Nie tylko na swoje życie, ale także swoją klasę, czy szerzej - na świat wokół siebie. Chcemy je wspierać i zachęcać, by dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem z placówkami w okolicy – mówi Agata Stafiej-Bartosik, przedstawicielka Ashoki w Polsce.

W ramach programu odbędzie się sześć dwudniowych warsztatów prowadzonych metodą design thinking. Uczestniczyć w nich będą szkoły z mocą zmieniania świata, czyli wyjątkowe placówki, dające młodym ludziom przestrzeń do działania i wprowadzenia innowacji społecznych.

Warsztaty odbędą się w:
- Zespole Szkół No Bell w Konstancinie-Jeziornej (19 i 20 września),
- Gimnazjum nr 1 w Gdyni (26 i 27 września),
- Zespole Szkół w Radowie Małym (13 i 14 października),

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.