PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

PWSZ w Sulechowie przechodzi do historii. Co z pracownikami?

  • Autor: PAP/JS
  • 31 sie 2017 16:21

W najbliższy piątek, 1 września, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie stanie się Zamiejscowym Wydziałem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Funkcjonowała jako samodzielna placówka od 1998 roku, kiedy w Polsce zaczęły powstawać tego typu uczelnie.

PWSZ w Sulechowie przechodzi do historii. Co z pracownikami?
Adobe Stock
REKLAMA

Jak poinformowała rzecznik Uniwersytetu Zielonogórskiego Ewa Sapeńko, dziekanem Wydziału Zamiejscowego i pełnomocnikiem rektora ds. jego integracji z UZ będzie dotychczasowy rektor PWSZ prof. Marian Miłek.

"Niemal wszyscy pracownicy PWSZ pozostają na dotychczasowych miejscach pracy i swoje zadania będą wykonywać w Sulechowie. Zmiana może dotyczyć jednostkowych przypadków. Natomiast studenci automatycznie stają się studentami Uniwersytetu Zielonogórskiego. Absolwenci PWSZ, którzy obronią się po 1 września br. otrzymają już dyplomy Uniwersytetu" - powiedziała Sapeńko.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Historia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie sięga 1998 roku. Początkowo działała pod szyldem Wyższej Szkoły Zawodowej Administracji Publicznej. W minionym roku akademickim na sześciu kierunkach studiowało tam ok. 400 studentów. Sulechowską PWSZ ukończyło ponad 8 tys. osób.

Włączenie sulechowskiej PWSZ do UZ jest konsekwencją kwietniowego porozumienia władz obu uczelni, wyrażonego uchwałami ich senatów oraz zgody na taki ruch wydanej przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremiera Jarosława Gowina.

Rzecznik UZ wyjaśniła, że celem fuzji jest zwiększenie potencjału naukowego i poprawa sytuacji finansowej szkolnictwa wyższego w regionie. Po połączeniu przez najbliższe pięć lat uczelnie zachowają dotację na stałym poziomie, a do tego będzie ona zwiększona o 3 proc.

PWSZ w Sulechowie wnosi do UZ nowoczesną bazę badawczą skupioną wokół Centrum Energetyki Odnawialnej i Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku.

W Sulechowie nadal studenci będą kształcić się na dotychczasowych kierunkach, takich jak: administracja, energetyka, gospodarka i rozwój zrównoważony, ogrodnictwo, technologia żywności i żywienie człowieka, turystyka i rekreacja, żywienie człowieka i dietoterapia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PWSZ w Sulechowie przechodzi do historii. Co z pracownikami?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA