PARTNERZY PORTALU

Przyszli kolejarze mają wakacje

  • Aleksandra Helbin
    AH
  • 19 cze 2019 17:20

Uczniowie kolejowych kierunków zakończyli kolejny rok przygotowań do pracy. To przyszli dyżurni ruchu, automatycy sterowania ruchem, kolejowi specjaliści dróg i mostów. Po ukończeniu edukacji będą odpowiedzialni za kursowanie pociągów i bezpieczeństwo m.in. na torach i mostach.

Przyszli kolejarze mają wakacje
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Jak przekonuje PKP PLK, zarządca sieci kolejowej w Polsce, z roku na rok rośnie wśród młodzieży zainteresowanie kierunkami kolejowymi. 

Dbając o odpowiedni poziom, również własnej kadry, firma prowadzi program stypendialny dla młodzieży. W tym roku szkolnym było to 282 stypendystów PLK, kształcących się na kierunkach kolejowych.

Przyszli kolejarze, którzy co miesiąc otrzymywali stypendia od PKP Polskich Linii Kolejowych to uczniowie m.in. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łodzi, Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku Kamiennej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. gen. J. Bema w Siedlcach i Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu.

W sumie w Polsce są 42 placówki z klasami o profilach kolejowych, z którymi współpracują PKP Polskie Linie Kolejowe. 

PLK szkolą przyszłych dyżurnych, automatyków, drogowców

W szkole średniej uczniowie otrzymują najlepsze narzędzia do poszerzania wiedzy. PKP Polskie Linie Kolejowe zapewniają możliwość odbycia praktyk zawodowych u boku wykwalifikowanych praktyków.

Uczniowie mogą korzystać z nowoczesnego zaplecza edukacyjnego PLK. Symulator urządzeń sterowania ruchem kolejowym, używany każdego dnia przez kolejarzy, służy także młodym ludziom, którzy rozpoczną pracę. Sprzęt pomaga szczegółowo poznać pracę, jaką będą wykonywać w przyszłości. Uczniowie i szkoły mogą liczyć na wsparcie dydaktyczne. PLK na potrzeby szkolnych pracowni zawodowych przekazuje między innymi urządzenia i przedmioty, które wzbogacają i uatrakcyjniają lekcje.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przyszli kolejarze mają wakacje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA