PARTNERZY PORTALU

Przybyło kandydatów na studia na UKSW. Na topie psychologia i kierunek lekarski

  • Autor: PAP/JP
  • 15 lip 2021 16:06

Ponad 13 tys. kandydatów zarejestrowało się na studia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego – o tysiąc więcej niż w 2020 r. Największym zainteresowaniem cieszyły się psychologia, kierunek lekarski i ekonomia – poinformowała w czwartek Katarzyna Dominiak z Biura Komunikacji i Promocji UKSW.

Przybyło kandydatów na studia na UKSW. Na topie psychologia i kierunek lekarski
Auditorium Maximum UKSW (fot. domena publiczna)
REKLAMA

W komunikacie poinformowano, że na UKSW zakończył się pierwszy etap rekrutacji na studia I i II stopnia i na jednolite studia magisterskie. Wzięło w niej udział 13 tys. kandydatów, czyli - jak podkreślono - o tysiąc więcej niż rok temu.

W nowym roku akademickim 2021/2022 UKSW oferuje 43 kierunki studiów. Największym zainteresowaniem kandydatów cieszą się psychologia, kierunek lekarski, ekonomia, stosunki i prawo międzynarodowe oraz administracja. Z kolei najwyższy wzrost chętnych na jedno miejsce zanotowały psychologia, pielęgniarstwo i komunikacja medialno-kulturowa.

Od jesieni ma zostać uruchomiony nowy kierunek na Wydziale Społeczno-Ekonomicznym - zarządzanie publiczne. Ma on objąć m.in. nauki o polityce i administracji, nauki o zarządzaniu i jakości, ekonomię i finanse, a także nauki socjologiczne. O jedno miejsce na tym kierunku ubiega się sześciu kandydatów - przekazało Biuro Komunikacji i Promocji UKSW.

"Cieszymy się, że mimo trwającej pandemii zainteresowanie studiami na UKSW jest większe niż w zeszłym roku. Coraz więcej osób odkrywa potencjał naszego uniwersytetu, który dynamicznie się rozwija, odpowiada na bieżące potrzeby rynku pracy i wzbogaca ofertę studiów" - podkreślił rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.

O przyjęcie na studia na UKSW ubiegają się nie tylko mieszkańcy Mazowsza. Wielu kandydatów pochodzi z województw lubelskiego, podlaskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego - zaznaczono w komunikacie.

Wyniki o zakwalifikowaniu się na studia stacjonarne i na niestacjonarne z kwalifikacją zostaną ogłoszone 19 lipca. Rekrutacja dodatkowa rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa do 12 września. Obejmie ona jednak tylko te kierunki, na których zostaną wolne miejsca.

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego to uczelnia publiczna w Warszawie. Powstała z przekształcenia Akademii Teologii Katolickiej w 1999 r. Studentom oferuje kierunki humanistyczno-społeczne (np. historia, politologia, filologia polska), ścisłe (m.in. chemia, fizyka, matematyka, informatyka), przyrodnicze (m.in. biologia, inżynieria środowiska, ochrona środowiska) i medyczne - kierunek lekarski i pielęgniarstwo.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przybyło kandydatów na studia na UKSW. Na topie psychologia i kierunek lekarski

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA