PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Przestrzeń dla innowacyjnej przedsiębiorczości? Oto nowy projekt Uniwersytetu Śląskiego

  • Autor: PAP/jk
  • 11 lis 2019 12:03

Uniwersytet Śląski, dzięki unijnemu projektowi, stworzy wielofunkcyjną przestrzeń dla osób chcących rozwijać innowacyjną przedsiębiorczość. Uczelnia wyremontuje w tym celu dawny gmach Narodowego Banku Polskiego w Katowicach, przy ul. Bankowej.

Przestrzeń dla innowacyjnej przedsiębiorczości? Oto nowy projekt Uniwersytetu Śląskiego
Adobe Stock
REKLAMA

Jak przekazał rzecznik uczelni Jacek Szymik-Kozaczko, projekt "centrum kreatywności i coworkingu SPINplace" ma wzmacniać współpracę uniwersytetu z otoczeniem gospodarczym. Jednocześnie przedsięwzięcie ma mieć wymiar regionalny i międzyuczelniany.

- SPINplace zaprojektowano z myślą o osobach, które chcą rozpocząć lub rozwinąć swoją biznesową działalność, mają pomysł na nowy produkt lub usługę i poszukują przestrzeni sprzyjającej nawiązywaniu kontaktów między społecznością akademicką, reprezentującą różne obszary technologiczne, a światem biznesu - wyjaśnił rzecznik.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Centrum kreatywności i coworkingu ma przyczynić się do wzrostu liczby start-upów czy firm typu spin-off, a także wzmocnić działania z zakresu transferu technologii - poinformował Szymik-Kozaczko.

Projekt obejmuje sześć inicjatyw. Jedna z nich to "Silesia Design School" - przestrzeń pod kątem inicjatyw rozwijających zaplecze projektowania usług i produktów. "Spin Business Accelerator" ma z kolei kreować i wspierać projekty dotyczące opracowania i wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów, usług i technologii.

W SPINplace ma działać fabryka start-upów, w której mentorzy, inwestorzy i eksperci będą mogli angażować się w inicjatywy biznesowe w zamian za prawa do udziałów, a także centrum prototypowania trójwymiarowego. Przewidziano przestrzeń spotkań i pracy np. dla studenckich kół naukowych i kawiarenkę umożliwiającą organizację wydarzeń popularyzujących naukę.

Dla utworzenia centrum SPINplace zaplanowano przebudowę i odnowienie pomieszczeń budynku przy ul. Bankowej 5, wraz z jego zewnętrzną elewacją. To dawna siedziba Narodowego Banku Polskiego, przejęta przez uczelnię w 2006 r. (NBP przeniósł się do sąsiadującego z tym budynkiem nowego gmachu).

Ostatnio w budynku działało m.in. Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Śląskiego. Inwestycję dotyczącą ul. Bankowej 5 umieszczono w Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta Katowice. Na projekt wartości 30 mln zł uczelnia otrzymała w ostatnich dniach 25,3 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2014-2020.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przestrzeń dla innowacyjnej przedsiębiorczości? Oto nowy projekt Uniwersytetu Śląskiego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA