Przedsiębiorczości trzeba uczyć już w przedszkolu

Wspólną cechą krajów, które osiągnęły sukces budując nowoczesną gospodarkę z innowacyjnymi przedsiębiorstwami, jest rozwinięty system edukacji, który sprzyja nabywaniu przez dużą część młodych ludzi cech, potrzebnych do prowadzenia w ogólności działalności biznesowej, a w szczególności - innowacyjnej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przedsiębiorczości trzeba uczyć już w przedszkolu

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

24 wrz 2015 19:05


Cechami potrzebnymi do prowadzenia w ogólności działalności biznesowej, a w szczególności - innowacyjnej, są nimi m.in. pasja, chęć samo decydowania, spełnianie marzeń zawodowych, także gotowość na przyjęcie porażki i umiejętność jej przekucia w sukces. Ale to także wiedza, jaką można wynieść przede wszystkim z kształcenia niemal od przedszkola w nietuzinkowym myśleniu, rozbudzaniu ambicji, samorealizacji.

Do rzadkości należą ciągle w Polsce rodziny, które przekazują geny przedsiębiorczości. Przeciwnie, większość młodych jest nadal zarażana postawą, że najpewniejsza jest ścieżka kariery "w urzędzie".

Podczas dyskusji "Nowa przedsiębiorczość i współpraca w biznesie", która odbyła się na Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku mówiono o roli infrastruktury dla pobudzania przedsiębiorczości i rozwoju młodych firm, w postaci parków naukowo-technicznych i klastrów przemysłowych. Ich rolę oceniano na ogół pozytywnie, choć wskazywano też m.in. na brak specjalizacji lub brak perspektyw, aby były to jednostki samofinansujące się.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.