PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Przedsiębiorcy, eksperci, lokalni aktywiści będą mieć wpływ na strategię uczelni

- W planach mamy uruchomienie platformy cyfrowej, która ułatwi kontakt nauki z biznesem. Dzięki temu umożliwiamy intensywną wymianę wiedzy i doświadczeń między badaczami, nauczycielami akademickimi i przedsiębiorcami - zapowiada wiceminister nauki Andrzej Stanisławek

  • Autor: aw
  • 30 maj 2019 14:05
Przedsiębiorcy, eksperci, lokalni aktywiści będą mieć wpływ na strategię uczelni
fot.pixabay
REKLAMA
  • 30 maja w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) odbyło się wydarzenie pt. „Konstytucja dla Nauki i nowe oblicze finansów w cyfrowym świecie: Zatrudnialność, Edukacja i Partnerstwo”.
  • Wydarzenie zostało zorganizowane przez MNiSW i Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) – największą międzynarodową organizację zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej.
  • W spotkaniu wzięło udział osiem polskich uczelni ekonomicznych, w których uruchomiono Program CIMA na Uczelni oraz sześć najlepszych uczelni o takim profilu z krajów Europy Środkowo-Wschodniej: Ukrainy, Słowacji, Czech, Rumunii, Bułgarii i Węgier.

Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zaproszono również przedstawicieli globalnych firm, których siedziby znajdują się w województwach reprezentowanych przez poszczególne polskie uczelnie. Wydarzenie miało na celu wypracowanie dobrych praktyk we współpracy środowiska akademickiego i biznesu. Jednym z głównych założeń było umożliwienie uczestnikom zdobycia najświeższych informacji na temat zmieniających się potrzeb pracodawców w zakresie wiedzy i umiejętności absolwentów kierunków ekonomicznych. Istotne było również pokazanie, przed jakimi wyzwaniami w czasach cyfrowej transformacji stoją uczelnie na świecie i jak sobie radzą tworząc nowoczesne programy studiów i wprowadzając nowe modele kształcenia.

Konstytucja dla Nauki zmienia system szkolnictwa wyższego

Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Andrzeja Stanisławka, sekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który opowiedział o reformie szkolnictwa wyższego w Polsce oraz wadze dostosowywania programów nauczania do potrzeb międzynarodowych pracodawców.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Konstytucja dla Nauki zmienia system szkolnictwa wyższego gruntownie. Stawia na jakość kształcenia i badań naukowych, umiędzynarodowienie polskich uczelni, a także na większy stopień współpracy otoczenia społeczno-gospodarczego ze środowiskiem akademickim. Reforma wprowadza nowy doradczy organ w uczelniach. To rady uczelni, w których zasiadać mają także przedstawiciele otoczenia szkół wyższych. Przedsiębiorcy, eksperci, lokalni aktywiści będą mieć wpływ na strategię uczelni – stwierdził wiceminister nauki Andrzej Stanisławek.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przedsiębiorcy, eksperci, lokalni aktywiści będą mieć wpływ na strategię uczelni

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA