PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Protest ws. reformy oświaty: Nauczyciele i organizacje wyjdą na ulice

4 września przed Ministerstwem Edukacji Narodowej odbyć się ma protest ws. reformy edukacji.

 • Autor: PAP/AT
 • 11 sie 2017 9:15
Protest ws. reformy oświaty: Nauczyciele i organizacje wyjdą na ulice
Konkretny plan protestu jest - mówi Sławomir Broniarz (fot.znp.edu.pl)
REKLAMA

Prezes ZNP Sławomir Broniarz, który był gościem w TVN24, powiedział, że konkretny plan protestu jest, ale z nauczycielami, a także rodzicami, organizacjami pozarządowymi oraz koalicją "Nie dla chaosu" trwa dyskusja o jego miejscu i czasie. "Zakładamy, że to będzie 4 września, mniej więcej między godziną 15 a 17 (...). Chcemy, żeby to było wydarzenie przed Ministerstwem Edukacji Narodowej" - powiedział.

"Nie chcemy pozwolić na to, żeby sprawa reformy, to co przygotowała pani minister Zalewska, zniknęła z przestrzeni publicznej. Nie dlatego, że uwielbiamy protesty, wręcz przeciwnie. Chcemy zwrócić uwagę na to, że to jest najważniejsza dziedzina życia społecznego; to jest sprawa, która dotyczy 5 milionów uczniów, paru milionów rodziców i musimy wiedzieć, w co wchodzimy patrząc na reformę pani minister Zalewskiej" - mówił Broniarz.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Zwolnieni w wyniku reformy nauczyciele idą do sądu pracy

Reforma oświaty rozpocznie się września; przywraca ona 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea ogólnokształcące, 5-letnie technika; gimnazja zostaną stopniowo zlikwidowane. Przeciwko zmianom protestowało ZNP i organizacje społeczne. Chcieli, by Polacy w referendum wypowiedzieli się, czy są przeciw reformie czy nie. Sejm odrzucił jednak w lipcu projekt uchwały w tej sprawie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Protest ws. reformy oświaty: Nauczyciele i organizacje wyjdą na ulice

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Kk 2017-08-16 14:55:59

  Co z ciebie za dyrektor!? Czy w taki sposób traktujesz swoich pracowników? To im współczuję. Z takim dyrektorem to prawdopodobnie jedynie bardzo zdesperowani nauczyciele mogą pracować. Ale może jednak źle zrozumiałam ten wpis?...

 • Kk 2017-08-16 14:50:29

  Do Belferki. Nie wierzę, że jesteś nauczycielem, bo byś pamiętała, że ostatnie realne podwyżki plac nauczycieli były właśnie za PO. Również jako belfer powinnaś wiedzieć, że ZNP wciąż protestowało przeciwko masie poronionych pomysłów kochanego ministerstwa. Były protesty i manifestacje. Ale polskie ciało pedagogiczne jest bardzo podzielone i patrzy nie dalej niż czubek własnego nosa. Jeśli chodzi o gimnazja, to chcę uspokoić: nauczyciele dadzą sobie radę. Były już różne reformy. Byłam wielkim krytykiem gimnazjów, tym bardziej, że traciłam klasy. Ale po latach zobaczyłam wymierne korzyści jakie przyniosły uczniom z małych, wiejskich szkół. Właśnie, po latach. Na jakiekolwiek korzyści z obecnej reformy też będziemy czekać lata. Bo ona niczego nie naprawia, chociaż wiele niszczy. To my nauczyciele będziemy musieli ją naprawić naszą codzienną pracą.

 • Lepiej jak w burdelu 2017-08-11 12:11:21

  Do DyrektorSzkoły: Nauczycielki i Pielęgniarki fakt iż to najgłupsza masa w Polsce bynajmniej w większości, zaś piepszą się wydając nieboskie głosy, w związku z powyższym są przydatne do rokoszy ciał Panów.

 • DyrektorSzkoły 2017-08-11 10:56:22

  Nauczyciele to generalnie głupia i podatna masa. Jeździli na protesty z górnikami, hutnikami i innymi... na zawołanie związkowca Dudy. "Obalali" rząd PO i PSL, a potem durna masa głosowała za PISem, który ich wydymał; reformy, brak podwyżek, brak pracy w pełnym wymiarze, zwolnienia...Czy jest mi ich żal - nie! Obecny rząd i Partia lekceważą, nawet pogardzają tym środowiskiem. Żadnego etosu nauczyciela nie ma!ym

 • Belferka 2017-08-11 10:40:08

  Byłam pod sądem, bo reforma sądownictwa jest zła i groźna. Pod MEN nie pójdę, bo likwidacja gimnazjów ma głęboki sens, nawet jeśli robi to PiS. Na marginesie - PO nas nigdy nie rozpieszczało. Przewodniczący ZNP mógł nas bronić kiedy były większe powody.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA