Protest ws. reformy oświaty: Nauczyciele i organizacje wyjdą na ulice

4 września przed Ministerstwem Edukacji Narodowej odbyć się ma protest ws. reformy edukacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Protest ws. reformy oświaty: Nauczyciele i organizacje wyjdą na ulice

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

11 sie 2017 9:15


Prezes ZNP Sławomir Broniarz, który był gościem w TVN24, powiedział, że konkretny plan protestu jest, ale z nauczycielami, a także rodzicami, organizacjami pozarządowymi oraz koalicją "Nie dla chaosu" trwa dyskusja o jego miejscu i czasie. "Zakładamy, że to będzie 4 września, mniej więcej między godziną 15 a 17 (...). Chcemy, żeby to było wydarzenie przed Ministerstwem Edukacji Narodowej" - powiedział.

"Nie chcemy pozwolić na to, żeby sprawa reformy, to co przygotowała pani minister Zalewska, zniknęła z przestrzeni publicznej. Nie dlatego, że uwielbiamy protesty, wręcz przeciwnie. Chcemy zwrócić uwagę na to, że to jest najważniejsza dziedzina życia społecznego; to jest sprawa, która dotyczy 5 milionów uczniów, paru milionów rodziców i musimy wiedzieć, w co wchodzimy patrząc na reformę pani minister Zalewskiej" - mówił Broniarz.

Czytaj też: Zwolnieni w wyniku reformy nauczyciele idą do sądu pracy

Reforma oświaty rozpocznie się września; przywraca ona 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea ogólnokształcące, 5-letnie technika; gimnazja zostaną stopniowo zlikwidowane. Przeciwko zmianom protestowało ZNP i organizacje społeczne. Chcieli, by Polacy w referendum wypowiedzieli się, czy są przeciw reformie czy nie. Sejm odrzucił jednak w lipcu projekt uchwały w tej sprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Kk 2017-08-16 14:55:59

Co z ciebie za dyrektor!? Czy w taki sposób traktujesz swoich pracowników? To im współczuję. Z takim dyrektorem to prawdopodobnie jedynie bardzo zdesperowani nauczyciele mogą pracować. Ale może jednak źle zrozumiałam ten wpis?...

Kk 2017-08-16 14:50:29

Do Belferki. Nie wierzę, że jesteś nauczycielem, bo byś pamiętała, że ostatnie realne podwyżki plac nauczycieli były właśnie za PO. Również jako belfer powinnaś wiedzieć, że ZNP wciąż protestowało przeciwko masie poronionych pomysłów kochanego ministerstwa. Były protesty i manifestacje. Ale polskie ciało pedagogiczne jest bardzo podzielone i patrzy nie dalej niż czubek własnego nosa. Jeśli chodzi o gimnazja, to chcę uspokoić: nauczyciele dadzą sobie radę. Były już różne reformy. Byłam wielkim krytykiem gimnazjów, tym bardziej, że traciłam klasy. Ale po latach zobaczyłam wymierne korzyści jakie przyniosły uczniom z małych, wiejskich szkół. Właśnie, po latach. Na jakiekolwiek korzyści z obecnej reformy też będziemy czekać lata. Bo ona niczego nie naprawia, chociaż wiele niszczy. To my nauczyciele będziemy musieli ją naprawić naszą codzienną pracą.

Lepiej jak w burdelu 2017-08-11 12:11:21

Do DyrektorSzkoły: Nauczycielki i Pielęgniarki fakt iż to najgłupsza masa w Polsce bynajmniej w większości, zaś piepszą się wydając nieboskie głosy, w związku z powyższym są przydatne do rokoszy ciał Panów.