PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Programy rodzinne PiS mają pomóc wykształcić geniuszy

Takie programy, jak Rodzina 500+, Emerytura+, Dobry start, Mama 4+, zmniejszyły nierówności społeczne, ograniczyły ubóstwo i mają znaczący wpływ na gospodarkę – mówi w weekendowej "Gazecie Polskiej Codziennie" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

  • Autor: PAP/JS
  • 13 lip 2019 7:37
Programy rodzinne PiS mają pomóc wykształcić geniuszy
Mateusz Morawiecki to potwierdza: stawiamy na geniuszy i wiem, że w Polsce tacy geniusze są i niewątpliwie będą nowi" (Shutterstock.com)
REKLAMA

"Spotkałam się z wielodzietną rodziną i mama przyznała, że po raz pierwszy wszystkie jej dzieci mają nowe buty. Dla wielu rodzin to niezwykle ważne, że nie kupują już +na zeszyt+" - mówi w wywiadzie dla "GPC" szefowa MRPiPS.

Dodaje, że programy socjalne rządu korzystnie wpływają na polską gospodarkę, gdyż dzięki wsparciu finansowemu rodzin rośnie ich zamożność i ilość wydanych na zakupy pieniędzy. Wzrost konsumpcji natomiast utrzymuje wzrost PKB - zaznacza minister.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"No a ci, którzy mają więcej być może zainwestują w przyszłość swoich dzieci, czyli w dobre wykształcenie, w realizację pasji dzieci" - mówi Borys-Szopa. "Możliwość uczestnictwa dzieci w takich formach aktywności sprzyja ich rozwojowi i budowie tzw. kapitału społecznego, który w przyszłości zaowocuje. Prezes Jarosław Kaczyński powiedział to na konwencji PiS w Katowicach i premier Mateusz Morawiecki to potwierdza: stawiamy na geniuszy i wiem, że w Polsce tacy geniusze są i niewątpliwie będą nowi" - dodaje.

Szefowa MRPiPS podkreśla też, że wszystkie programy społeczne i ekonomiczne skierowane do młodych Polaków "mają młodych Polaków przekonać, że w kraju warto mieszkać i pracować, a także sprawić, że ci, którzy wyjechali wcześniej, zaczną wracać do kraju" - mówi w "GPC" minister Borys-Szopa

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Programy rodzinne PiS mają pomóc wykształcić geniuszy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA