PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Program "Szkoła dla innowatora" ma rewolucjonizować podejście do edukacji

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiły  projekt i konkurs "Szkoła dla innowatora". - Nabycie przez uczniów kompetencji proinnowacyjnych, a potem ich dalsze kształtowanie na studiach i w pracy zawodowej jest kluczowe dla rozwoju i konkurencyjności polskiej gospodarki - podkreśla szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz.

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 26 lip 2019 11:29
 Program "Szkoła dla innowatora" ma rewolucjonizować podejście do edukacji
"Szkoła dla Innowatora" ma za zadanie wspieranie u młodych ludzi rozwoju kompetencji proinnowacyjnych. fot. shutterstock
REKLAMA
 • W piątek (26 lipca) ministerstwa przedsiębiorczości i technologii oraz edukacji zapowiedziały start nowego przedsięwzięcia. 
 • "Szkoła dla Innowatora" ma za zadanie wspieranie u młodych ludzi rozwoju kompetencji proinnowacyjnych.
 • Pilotaż będzie realizowany w roku szkolnym 2020/21 w 20 szkołach podstawowych.

- To nowoczesny rynek pracy, gdzie już dziś liczą się takie umiejętności jak częste podejmowanie ryzyka, kreatywność czy otwartość na eksperymentowanie wymaga od młodych ludzi kompetencji proinnowacyjnych - podkreślała minister Emilewicz.

Projekt "Szkoła dla innowatora" to wspólna inicjatywa MPiT i MEN. Pilotaż będzie realizowany w roku  szkolnym 2020/21 w 20 szkołach podstawowych w czterech województwach i obejmie pięć przedmiotów w klasach siódmych. W jego ramach zostaną wypracowane i przetestowane rozwiązania dotyczące kształtowania kompetencji proinnowacyjnych uczniów i nauczycieli.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Program "Szkoła dla innowatora" ma rewolucjonizować podejście do edukacji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Antoni 2019-07-29 17:53:45

  Ten pomysł to tragedia polskiej, szkolnej rzeczywistości: pomieszanie pojęć , kompetencje ograniczone do umiejętności, które pomylone są z postawą, brak odniesienia czynników warunkujących kreatywność w społeczeństwie - tolerancja, talent i dopiero na 3 miejscu technologia (R.Florida). A za stołem prezydium siedzi człowiek-BETON, który nie ma pojęcia o czym mówi w 21 wieku, czyli pan Piontkowski, jednym słowem - żenada!

 • Babunia 2019-07-28 00:59:08

  Praca w zespole Marek pilny i odpowiedzialny zaczyna zadanie, Jasio w tym czasie ,,dłubie grę w komórce, ,, Ala jęczy ze to nudne,ja , Ola ,,ja tego nie kumam,, Alanek zaklada słuchawki i zajety ,,fajową muzą,, Mija czas 5osobowa grupa oddaje zadanie .Marek prezentuje reszta tabula rasa , Ocena 6 dla kazdego! Nauczyli sie, źerować na cudzej pracy!!! Zespolowej pracy uczy się w harcerstwie i sportowych grach druzynnowych kosz,siatka,szczyypiorniak, sztafety

 • Babcia Alinka 2019-07-26 19:31:51

  Dzieci rodzą się innowacyjne. Tylko później w procesie wychowania i edukacji ta innowacyjność i kreatywność jest niszczona

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA