Program stażowy Providenta wyróżniony certyfikatem

Program Providenta „One Level Up” został nagrodzony certyfikatem w Programie Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Program stażowy Providenta wyróżniony certyfikatem

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

14 paź 2015 14:31


Program był badany pod kątem zgodności standardów z wymogami Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk. Proces certyfikacji był wieloetapowy i swoim zakresem obejmował zarówno obszary związane z przygotowaniem merytorycznym programu, przebiegiem, komunikacją oraz promocją.

Ewaluacja uwzględniała pełny zakres polityki personalnej stosowanej w firmie podczas przebiegu programu i dotyczyła m.in.: przygotowań do realizacji, rekrutacji, waloru edukacyjnego, opieki mentorów czy oceny programu przez praktykantów.

Jednym z elementów procesu były również opinie wyrażone przez studentów zbierane przez zewnętrznych audytorów.

- Kandydatom należy przede wszystkim poświęcić niezbędną ilość czasu i uwagi, wspierać ich, motywować i pozwolić im szukać własnych rozwiązań, wskazując nadrzędny cel. Stawiamy na rozwój każdego z kandydatów i budowanie atmosfery sprzyjającej poszerzaniu kompetencji. Uczymy samodzielności i odpowiedzialności za poszczególne projekty – mówi Tomasz Bąk, koordynator programu One Level Up.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia. Certyfikat jest dowodem na to, że nasze działania idą w dobrym kierunku. Nie spoczywamy jednak na laurach i już myślimy o nowych propozycjach na 2016 rok – dodaje.

Wakacyjne praktyki

Program Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk to pierwsza w Polsce inicjatywa, która ma na celu wyznaczanie i propagowanie najwyższych standardów w zakresie realizacji staży i praktyk w firmach. Wybrane programy staży i praktyk poddawane są szczegółowej, wieloetapowej analizie, na podstawie której powstaje specjalny raport oceniany później przez ekspercki zespół audytorów.

Podstawowe wyznaczniki staży i praktyk są spisane w dokumencie Polskie Ramy Jakości Staży i Praktyk. Jest to zbiór norm dotyczących realizacji wysokiej jakości programów staży i praktyk w przedsiębiorstwach, który został wypracowany z udziałem kilkudziesięciu organizacji zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Zarządzania Kadrami.

Program One Level Up umożliwia młodym Polakom zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności działania w międzynarodowej firmie na konkurencyjnym rynku. Praktyki są płatne. Odbywają się w lipcu i sierpniu. Studenci mogą aplikować między innymi do działów: finansowego, obsługi klienta, personalnego oraz IT. Ok. 30 proc. uczestników otrzymuje propozycję pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.