Prof. Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej, o nauce przedsiębiorczości

– Uczelnia nie jest miejscem, które ma uczyć prowadzenia biznesu – stwierdza kategorycznie prof. Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prof. Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej, o nauce przedsiębiorczości

PODZIEL SIĘ


Autor: MIW

www.pulshr.pl

10 paź 2016 0:03


– My możemy uczyć podstaw przedsiębiorczości, pewnych kompetencji, które w biznesie są przydatne, natomiast trudno żebyśmy podpowiadali jaki biznes dany student ma założyć i czy w ogóle ma założyć – dodaje prof. Dzienis. Jak informuje, szansę na taką praktyczną naukę oferują natomiast instytucje okołouczelniane, takie jak spółka celowa, czyli Instytut Transferu Technologii.

– Mamy akademicki inkubator, który pęka w szwach od firm studenckich, gdzie te nauki pobierają oni w sposób praktyczny. I to jest najlepsza nauka do prowadzenia biznesu. To są te miejsca, w których student, jeśli chce prowadzić biznes i ma na to pomysł, otrzymuje odpowiednią pomoc, wskazówki, opiekę prawną i księgową. To mu pozwala przejść ten pierwszy okres inkubacji w biznesie – mówi prof. Dzienis. Jak dodaje, ze względu na konieczność jego dalszego rozwoju, uczelnia planuje rozbudowę inkubatora.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ala 2016-10-10 08:47:20

Co za BZDURY!!! Aha, więc Uczelnia jest po to by wspierać interesy własne pracowników uczelni.