×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Prof. Koziołek: uniwersytet nie powinien dać się sprowadzić do formy aplikacji na smartfona

  • Autor: PAP/RAF
  • Opublikowano: 6 wrz 2020 11:15

Uniwersytet, jako m.in. społeczność oparta na wiedzy, nigdy nie powinien dać się sprowadzić do formy aplikacji na smartfona – ocenił w liście skierowanym do społeczności akademickiej Uniwersytetu Śląskiego rektor tej uczelni prof. Ryszard Koziołek.

Prof. Koziołek: uniwersytet nie powinien dać się sprowadzić do formy aplikacji na smartfona
Prof. Koziołek, który objął urząd rektora Uniwersytetu Śląskiego 1 września br. (Fot. Ajszy/Wikipedia, lic. CC BY-SA 4.0)
REKLAMA
  • - Semestr zimowy będzie zdominowany przez kształcenie zdalne, zależy nam jednak, aby studenci, zwłaszcza pierwszych lat, mieli możliwość zaznać rzeczywistego kształcenia w murach naszej uczelni - mówi Prof. Koziołek.
  • - To będzie nasze najpoważniejsze zadanie na najbliższe miesiące - utrzymać bliskie i intensywne funkcjonowanie wspólnoty akademickiej - dodał.
  • - Zachęcam Państwa gorąco do wielorakich kontaktów zdalnych, do dzielenia się ze sobą tym, czego uczymy, nad czym pracujemy naukowo, a także tym, co nas interesuje i wzbogaca jako ludzi - wezwał prof. Koziołek.

Jak podkreślił, najważniejszym zadaniem wspólnoty akademickiej na najbliższe miesiące, szczególnie wobec wyzwań kształcenia zdalnego, będzie utrzymanie jej bliskiego i intensywnego funkcjonowania.

Prof. Koziołek, który objął urząd rektora Uniwersytetu Śląskiego 1 września br., w liście opublikowanym na stronach uczelni napisał m.in., że idąc tego dnia przez ciągle niezbyt ludne miasto i opustoszały kampus katowicki, rozmyślał nad iluzorycznością wszelkich planów, przede wszystkim swoich.

- Dwa silne przekonania towarzyszyły mi od początku starań, aby być przez Państwa wybranym. Pierwsze, że Uniwersytet to wyjątkowo dobre (w moim mniemaniu najlepsze) miejsce w przestrzeni publicznej do pracy badawczej, nauczania, ale przede wszystkim do życia razem jako społeczność oparta na wiedzy. Drugie, że uniwersytet nigdy nie powinien dać się sprowadzić do formy aplikacji na smartfona - wskazał.

Czytaj też: Edukacja cyfrowa powinna budować solidne fundamenty ekonomicznego, społecznego bezpieczeństwa

- Trwająca wciąż epidemia pozbawiła naszą wspólnotę domu, a wszechobecne technologie kształcenia na odległość są koniecznością i wybawieniem od straty kolejnego semestru studiów. Być może nikt bardziej niż naukowiec nie jest świadom ludzkich ograniczeń, a jednak tym razem to my zostaliśmy dotknięci nimi szczególnie - zaznaczył.

- Nadchodzący rok akademicki upłynie w cieniu epidemii. Semestr zimowy będzie zdominowany przez kształcenie zdalne, zależy nam jednak, aby studenci, zwłaszcza pierwszych lat, mieli możliwość zaznać rzeczywistego kształcenia w murach naszej uczelni. A przede wszystkim doświadczyć bycia razem - zadeklarował.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prof. Koziołek: uniwersytet nie powinien dać się sprowadzić do formy aplikacji na smartfona
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA