Prezydent zaprosił do współpracy publiczne uczelnie ekonomiczne

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z rektorami wszystkich publicznych uczelni ekonomicznych w Polsce; przedstawiliśmy rektorom propozycję współpracy, podejmowania wspólnych inicjatyw - powiedział prezydencki minister Paweł Mucha.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezydent zaprosił do współpracy publiczne uczelnie ekonomiczne

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

20 kwi 2017 19:22


"Przedstawiliśmy propozycję współpracy, podejmowania wspólnych inicjatyw przez uczelnie ekonomiczne i Kancelarię Prezydenta" - powiedział Mucha, który także uczestniczył w spotkaniu. Zaznaczył, że Kancelaria Prezydenta podczas spotkania przedstawiła pięć obszarów, w których ta współpraca mogłaby się odbywać. Jak mówił, były to kwestie dotyczące relacji konsumentów z instytucjami finansowymi, koncepcji Polski jako państwa powszechnego dobrobytu, społecznej gospodarki rynkowej, bezpieczeństwa ekonomicznego oraz patriotyzmu gospodarczego.

"Podkreślaliśmy, że w tych obszarach możliwa jest współpraca i udział uczelni ekonomicznych, jeśli chodzi o bazę ekspertów, którzy mogą uczestniczyć w pracach i inicjatywach legislacyjnych prezydenta" - powiedział Mucha.

"Bardzo możliwe, że nasza współpraca będzie miała wymiar zinstytucjonalizowany" - dodał. "Dla prezydenta kwestie związane z polityką krajową, z rozwojem gospodarczym są kwestiami absolutnie kluczowymi" - zaznaczył.

Mucha zapowiedział też, że spotkania z przedstawicielami uczelni ekonomicznych będą kontynuowane. "Na poziomie rektorów zostaną wyznaczeni pełnomocnicy do kontaktu z Kancelarii Prezydenta. Oczekujemy na pomysły, idee, zgłaszanie inicjatyw" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.