PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Prezydent zaprosił do współpracy publiczne uczelnie ekonomiczne

  • Autor: PAP/JS
  • 20 kwi 2017 19:22

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z rektorami wszystkich publicznych uczelni ekonomicznych w Polsce; przedstawiliśmy rektorom propozycję współpracy, podejmowania wspólnych inicjatyw - powiedział prezydencki minister Paweł Mucha.

Prezydent zaprosił do współpracy publiczne uczelnie ekonomiczne
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z rektorami wszystkich publicznych uczelni ekonomicznych w Polsce (fot. Maciej Biedrzycki/KPRP)
REKLAMA

"Przedstawiliśmy propozycję współpracy, podejmowania wspólnych inicjatyw przez uczelnie ekonomiczne i Kancelarię Prezydenta" - powiedział Mucha, który także uczestniczył w spotkaniu. Zaznaczył, że Kancelaria Prezydenta podczas spotkania przedstawiła pięć obszarów, w których ta współpraca mogłaby się odbywać. Jak mówił, były to kwestie dotyczące relacji konsumentów z instytucjami finansowymi, koncepcji Polski jako państwa powszechnego dobrobytu, społecznej gospodarki rynkowej, bezpieczeństwa ekonomicznego oraz patriotyzmu gospodarczego.

"Podkreślaliśmy, że w tych obszarach możliwa jest współpraca i udział uczelni ekonomicznych, jeśli chodzi o bazę ekspertów, którzy mogą uczestniczyć w pracach i inicjatywach legislacyjnych prezydenta" - powiedział Mucha.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Bardzo możliwe, że nasza współpraca będzie miała wymiar zinstytucjonalizowany" - dodał. "Dla prezydenta kwestie związane z polityką krajową, z rozwojem gospodarczym są kwestiami absolutnie kluczowymi" - zaznaczył.

Mucha zapowiedział też, że spotkania z przedstawicielami uczelni ekonomicznych będą kontynuowane. "Na poziomie rektorów zostaną wyznaczeni pełnomocnicy do kontaktu z Kancelarii Prezydenta. Oczekujemy na pomysły, idee, zgłaszanie inicjatyw" - podkreślił.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prezydent zaprosił do współpracy publiczne uczelnie ekonomiczne

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA