×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Premier i minister edukacji zachęcają do działań na rzecz szkolnictwa zawodowego

  • Autor: PAP/JS
  • 4 sty 2018 17:16

Premier Mateusz Morawiecki i minister edukacji narodowej Anna Zalewska wystosowali specjalny list do pracodawców, w którym zwracają się do nich o podjęcie działań na rzecz kształcenia zawodowego, m.in. obejmowanie patronatem szkół zawodowych.

Premier i minister edukacji zachęcają do działań na rzecz szkolnictwa zawodowego
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

•  W liście przypomniano też, że reforma edukacji w szkolnictwie zawodowym to wprowadzenie dwustopniowych branżowych szkół, a wkrótce przywrócenie pięcioletnich techników.

•  Zaproszono pracodawców do bliższej współpracy przy planowaniu i realizowaniu kampanii promocyjnych adresowanych do młodych ludzi podejmujących decyzję o wyborze swojej przyszłej ścieżki zawodowej.

•  "Jesteśmy do Państwa dyspozycji i służymy pomocą" - zaznaczono.

"Z najwyższą radością chcę powiedzieć, że właśnie przed chwilą z panem premierem Mateuszem Morawieckim podpisałam list do wszystkich spółek Skarbu Państwa, zachęcający w sposób zdecydowany do bezwzględnej promocji szkolnictwa branżowego, szkolnictwa zawodowego" - powiedziała szefowa MEN w Warszawie podczas konferencji pod hasłem: "Kształcenie zawodowe - czas start!", w której brali udział m.in. dyrektorzy szkół zawodowych z całego kraju, prezesi specjalnych stref ekonomicznych, kuratorzy oświaty.

"Przed nami ważne wyzwania związane z dynamicznym rozwojem gospodarczym Polski. Kontynuacja odbudowy przemysłu jest jednym z priorytetowych działań rządu. Podstawą sukcesu gospodarczego naszego kraju będą bez wątpienia przedsiębiorstwa tworzące i wykorzystujące innowacje. Nowoczesne rozwiązania wzmacniają z kolei popyt na wysoko wykwalifikowaną kadrę. Jesteśmy przekonani, że gwarancją tego rozwoju jest przede wszystkim inwestycja w najmłodsze pokolenie" - czytamy w liście.

Przypomniano w nim, że już wkrótce ci młodzi ludzie będą decydować o wyborze swojej ścieżki kariery. "Pomóżmy im wybrać najlepszą drogę dalszego rozwoju zawodowego" - zaapelowali premier i minister edukacji.

"Kształcenie zawodowe zostało silnie osadzone w Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Pierwsze niezbędne zmiany mamy już za sobą" - zaznaczyli.

W liście przypomniano też, że reforma edukacji w szkolnictwie zawodowym to wprowadzenie dwustopniowych branżowych szkół, a wkrótce przywrócenie pięcioletnich techników. "Chcemy, aby podstawą funkcjonowania tych szkół była bliska współpraca z pracodawcami" - podkreślono.

"Gwarantujemy pełne zaangażowanie, zarówno ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej, jak i innych resortów właściwych dla poszczególnych zawodów. W działania te włączą się również spółki Skarbu Państwa. Deklarację aktywnego zaangażowania się w odbudowę i rozwój kształcenia zawodowego złożyły także specjalne strefy ekonomiczne. Wierzymy, że mamy obecnie niepowtarzalną szansę, aby wesprzeć biznes nie tylko dobrymi rozwiązaniami gospodarczymi, ale i odpowiednio przygotowaną kadrą. Dzięki temu możliwe będzie zniwelowanie luki pokoleniowej i kompetencyjnej oraz będzie to odpowiedź na potrzeby poszczególnych branż" - czytamy w liście.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Premier i minister edukacji zachęcają do działań na rzecz szkolnictwa zawodowego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Xxc 2018-01-10 13:38:43

    Nawet nie chce się komentować.bo nikt sobie z tego nic nie robi.Dzieci trzeba płodzic.nsuczycieli zastraszyć.zniszczyc .Prosze zajrzeć wgłąbg.historii.Kto i po co niszczył inteligencję?Pytanie retoryczne.

  • filip 2018-01-07 02:34:02

    zastawcie cyganow w spokoju , wescie się za zlodzieji i bandytow

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA