PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Prawie 10 mln na pomoc uczniom szkół zawodowych. Nabór wniosków trwa

  • Autor: PAP/KDS
  • 17 wrz 2022 11:58

Do końca września trwa nabór wniosków w programie pomocy stypendialnej uczniom szkół zawodowych. Samorząd województwa chce na ten projekt przeznaczyć 9,9 mln zł. Zdolny uczeń może otrzymać w sumie 4,5 tys. zł.

Prawie 10 mln na pomoc uczniom szkół zawodowych. Nabór wniosków trwa
W ramach projektu stypendialnego Politechnika Wrocławska zrealizuje też dodatkowe warsztaty dla stypendystów. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Służby prasowe zarządu woj. dolnośląskiego poinformowały, że nabór wniosków do kolejnej edycji Dolnośląskiego Programu Pomocy Stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych potrwa do 30 września 2022 r. Wartość projektu to 9,9 mln zł, a pieniądze pochodzą z funduszy Unii Europejskiej, budżetu państwa i budżetu województwa.

"Wsparciem stypendialnym w ramach projektu obejmuje się uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce, uczących się w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe dla młodzieży na terenie woj. dolnośląskiego. Stypendysta otrzyma wsparcie stypendialne w łącznej kwocie 4,5 tys. zł (450 zł przez 10 miesięcy nauki)" - napisano w komunikacie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Uzyskanie stypendium jest dla uczniów nie tylko nagrodą za dotychczasową pracę i wysokie wyniki w nauce, ale również motywacją do dalszego rozwoju. Jako samorząd województwa dostrzegamy dużą potrzebę wspierania szkolnictwa zawodowego. Chcemy pokazać dolnośląskiej młodzieży, że technika i szkoły branżowe mogą być atrakcyjną ścieżką kariery zawodowej" - powiedział cytowany w komunikacie wicemarszałek dolnośląski Marcin Krzyżanowski.

Jednym z kryteriów otrzymania wsparcia jest średnia ocen z 3 wybranych przedmiotów zawodowych nie niższa niż 4,66.

W ramach projektu stypendialnego Politechnika Wrocławska zrealizuje też dodatkowe warsztaty dla stypendystów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prawie 10 mln na pomoc uczniom szkół zawodowych. Nabór wniosków trwa

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA