Praktyki źródłem inżynierskiej kadry

Wśród studentów politechnik od lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się letnie praktyki w firmach, które na co dzień współpracują z uczelnią. I odwrotnie – spółkom, takim jak np. APS Automatyka Pomiary Sterowanie z Białegostoku – ze względu na dużą innowacyjność branży - szczególnie zależy na fachowej kadrze inżynierskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praktyki źródłem inżynierskiej kadry

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

23 lip 2013 15:11


Praktyki to jedna z form pozyskiwania odpowiednich pracowników.

- Wielokrotnie zdarzało się, że zatrudnialiśmy osoby, które wcześniej u nas odbywały praktyki - opowiada Anna Busłowska, asystent zarządu ds. personalnych APS. - Ważne, by obie strony przypadły sobie do gustu. Jeśli student sprawdzi się podczas praktyk, a praca w naszej firmie będzie zgodna z tym, co chce robić w życiu - ma szanse na staż, a potem na etat.

W lipcu w APS SA praktykuje 8 osób, kolejna ósemka uczyć się będzie fachu w sierpniu.

- Z naszej oferty skorzystały osoby, zdecydowane poświęcić część wakacji na zdobycie doświadczenia w innowacyjnej firmie inżynierskiej - mówi Anna Busłowska. - Studenci już wiedzą, że praktyki u nas to praca i poznawanie jej tajników od podstaw, ale również satysfakcja i możliwość rozwoju zawodowego.

Praktykanci pracują w różnych działach firmy: biurze projektowym, oddziale programistów, sprawdzają też swoje umiejętności, uczestnicząc w pracach montażowych w obiektach.

Damian Borowik , białostoczanin, student III roku mechatroniki na Politechnice Warszawskiej odbywa praktyki w Elektrociepłowni Białystok, w której APS prowadzi prace modernizacyjne i eksploatacyjne.

- Możliwość poznania EC od wewnątrz, specyfiki jej działania, porozmawiania z ludźmi odpowiedzialnymi za pracę maszyn i urządzeń to duży atut tych praktyk - mówi Damian.

- Wiedza teoretyczna, zdobyta na studiach zderza się tu z rzeczywistością, poznajemy w praktyce to, czego nauczyliśmy się w szkole, a to często przerasta nasze wyobrażenie. Widzimy na własne oczy, jak to wszystko zostało zamontowane, jak działa. Takie praktyczne uzupełnienie teoretycznej wiedzy jest niezbędne w przyszłej pracy - opowiada student Politechniki.

Na zakończenie współpracy praktykanci APS otrzymują odpowiednie certyfikaty, potwierdzające, jakich czynności nauczyli się w firmie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.