PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Praktyki w ZUS. Zakład przyjmie 1,4 tys. osób i zaoferuje wynagrodzenie

  • Autor: JS
  • 5 lip 2017 16:43

Ponad 1,4 tys. praktykantów chce przyjąć Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach współpracy z Państwowymi Wyższymi Szkołami Zawodowymi. List intencyjny w sprawie programu praktyk zawodowych podpisali minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki, prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, a także przedstawiciel Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych.

Praktyki w ZUS. Zakład przyjmie 1,4 tys. osób i zaoferuje wynagrodzenie
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadeklarował, że przyjmie na sześciomiesięczne praktyki 1426 studentów z różnych Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w całym kraju (fot. youtube.com)
REKLAMA

- Zarówno studenci, jak i decydenci akademiccy zdają sobie sprawę, że kształcenie praktyczne ma przed sobą kolosalną przyszłość. Współpraca na tym polu możliwa jest nie tylko na linii PWSZ - lokalni przedsiębiorcy, ale również na linii PWSZ - instytucje publiczne. To te ostatnie powinny dawać impuls do współdziałania - tak, jak to się dzieje dzisiaj. Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe to kuźnica lokalnych elit. Dzięki większej elastyczności i otwartości na otoczenie społeczno-gospodarcze mogą spełniać tę rolę jeszcze lepiej - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

Współpraca instytucji publicznej z Państwowymi Wyższymi Szkołami Zawodowymi daje, jak twierdzi resort nauki, korzyści obu stronom. Z jednej strony poszerza świadomość młodych ludzi w zakresie finansów publicznych, funkcjonowania administracji publicznej oraz systemu ubezpieczeń społecznych, z drugiej zaś - uczy uczelnie elastyczności. Zwłaszcza w tworzeniu programów kształcenia przy udziale lokalnych pracodawców. To pozwala na dopasowanie się szkół wyższych do potrzeb otoczenia gospodarczego i pomaga absolwentom w stawianiu pierwszych kroków zawodowych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadeklarował, że przyjmie na sześciomiesięczne praktyki 1426 studentów z różnych Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w całym kraju. Na stypendia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczyło ok. 20 mln zł, co oznacza, że każdy z uczestników praktyk będzie otrzymywał 2360 zł miesięcznie przez cały czas trwania programu.

Pierwsi uczestnicy zaczną pracę w oddziałach ZUS we wrześniu tego roku. Projekt potrwa do stycznia 2019 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praktyki w ZUS. Zakład przyjmie 1,4 tys. osób i zaoferuje wynagrodzenie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA