Praktyki dla studentów - jeden z owoców sojuszu Mostostalu Zabrze z Politechniką Śląską

Mostostal Zabrze podpisał z Politechniką Śląską w Gliwicach list intencyjny dotyczący długofalowej współpracy w zakresie badań i rozwoju, a także praktyk studenckich.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praktyki dla studentów - jeden z owoców sojuszu Mostostalu Zabrze z Politechniką Śląską

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

13 lis 2014 13:07


Jak podkreślił Mostostal, nawiązana współpraca z uczelnią umożliwi najlepszym studentom i przyszłym absolwentom Politechniki Śląskiej możliwość sprawdzenia swych umiejętności w warunkach rzeczywistego placu budowy.

Spółka zaznaczyła również, że wdrożenie rozwiązań naukowych w biznesie wychodzi naprzeciw unijnemu programowi „Inteligentny rozwój” w ramach perspektywy finansowej 2014-2020. Zakłada on stworzenie warunków, w których pomysły zamiast trafiać do szuflad, znajdą zastosowanie w praktyce.

Czytaj też: Biznes w parze z nauką. Erbud będzie współpracował z AGH

- Polskie przedsiębiorstwa zamiast kupować gotowe rozwiązania, powinny ściśle współpracować ze światem nauki oraz umiejętnie wykorzystywać zasoby wiedzy i innowacyjności dla uzyskania przewagi konkurencyjnej w zakresie oferowanych usług - powiedział cytowany w komunikacie Bogusław Bobrowski, prezes Mostostalu Zabrze.

Dodał, że spółka - mając doświadczenie w realizacji specjalistycznych kontraktów budowlano-montażowych w kraju i za granicą oraz silne zaplecze produkcyjne - będzie stanowiła praktyczne wsparcie dla pracowników naukowych oraz studentów.

Czytaj też: Umowa o współpracy grupy Energa z AGH

Natomiast prof. Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej, wskazał, że dzięki porozumieniu będzie możliwa będzie realizacja wspólnych projektów badawczo-rozwojowych między uczelnią i Mostostalem Zabrze, dalszy rozwój technologii oraz tworzenie nowych produktów i usług, w tym także usług edukacyjnych.

- Partnerzy zamierzają również zaangażować do współpracy lokalne instytucje i organizacje, których udział ułatwi osiągnięcie założonych efektów. Aglomeracja śląska pod względem infrastruktury, kapitału ludzkiego już teraz jest na europejskim poziomie - podał Mostostal.

Politechnika Śląska to jedna z najstarszych i największych polskich uczelni technicznych. Na 15 wydziałach kształci obecnie 26,5 tys. studentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.