PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Praktyczne umiejętności w cenie. Uczniowie odbędą staże u przedsiębiorców

Uczniowie techników i szkół branżowych mogą zdobyć doświadczenie i podnieść swoje kwalifikacje. W ramach porozumienia Urzędu Miasta Poznania i Stowarzyszenia Inicjatyw Międzynarodowych na 792 uczniów czekają staże i praktyki zawodowe u wielkopolskich przedsiębiorców.

  • Autor: PAP
  • 9 cze 2019 20:18
Praktyczne umiejętności w cenie. Uczniowie odbędą staże u przedsiębiorców
Praktyki i staże zawodowe będą realizowane na terenie Poznania oraz 21 gmin, które są członkami Stowarzyszenia Metropolia Poznań. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Dzięki umowie podpisanej przez Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Międzynarodowych z Poznania, 792 uczniów kształcących się w poznańskich technikach i szkołach branżowych I stopnia może odbyć staże i praktyki zawodowe.

"Stażyści, kształcący się w 19 szkołach w Poznaniu, mają szansę zdobyć doświadczenie i podnieść kwalifikacje w zakresie 54 zawodów. Są to profesje deficytowe oraz branże o największym potencjale rozwojowym, strategiczne dla regionu. Dzięki temu uczniowie zyskają kontakt z rynkiem pracy jeszcze w trakcie kształcenia. Czas realizacji stażu to 150 godzin. Wynagrodzenie wypłacane przez organizatorów w ramach projektu wynosi 1 250 zł" - podał magistrat.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przedsiębiorca, organizując u siebie staże zawodowe będzie szkolił ucznia do pracy na danym stanowisku, realizując tym samym opracowany program kształcenia zawodowego. To dla niego okazja, aby przekonać się, czy młody człowiek sprawdzi się jako potencjalny pracownik. Podczas realizacji stażu zawodowego nadzór nad jego prawidłową realizacją i harmonogramem sprawuje opiekun wyznaczony przez pracodawcę.

Praktyki i staże zawodowe będą realizowane na terenie Poznania oraz 21 gmin, które są członkami Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Można będzie je odbywać od czerwca do 29 lutego 2020 roku.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu "Kwalifikacje zawodowe kluczem do sukcesu - wspieramy rozwój kształcenia zawodowego w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Poznania" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praktyczne umiejętności w cenie. Uczniowie odbędą staże u przedsiębiorców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA