Centrala Komisja Egzaminacyjna organizuje spotkania dla pracodawców, którzy chcą uczestniczyć w budowaniu systemu szkolnictwa zawodowego. Najbliższe z nich już 10 kwietnia.

Spotkania pod nazwą "Udział pracodawców w systemie egzaminów zawodowych" są organizowane w ramach projektu Rozwój banków zadań do egzaminu zawodowego, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.
Najbliższe terminy to:
- 10 kwietnia 2018 r. – Katowice
- 11 kwietnia 2018 r. – Kraków
- 12 kwietnia 2018 r. – Opole
- 17 kwietnia 2018 r. – Wrocław
Uczestnicy m.in. będą dyskutowali o aktywnej roli pracodawców w realizacji szkolnictwa branżowego, poznają organizację kształcenia zawodowego w Polsce, organizację egzaminu zawodowego, a także porozmawiają o roli pracodawcy jako egzaminatora (ośrodek egzaminacyjny u pracodawcy).
Czytaj więcej: Szkolnictwo branżowe. Podstawy programowe do szkół branżowych w konsultacjach
"Pracodawcy zainteresowani wzięciem udziału w spotkaniach, powinni wypełnić formularz dostępny na stronie cke.edu.pl. - Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia prześlemy Państwu broszurę informacyjną, a po upływie terminu zgłoszeń przekażemy Państwu informację o miejscu spotkania w danym mieście (w zależności od liczby chętnych)" - informują przedstawiciele instytucji.
Inne podejście do egzaminowania uczniów szkół zawodowych to jeden z wielu elementów, jaki w najbliższych miesiącach ma się zmienić w tym środowisku. - Szkoła zawodowa nie może istnieć w obecnym kształcie, bo będziemy wyrzucać pieniądze w błoto. Ważniejsze od zwiększenia liczby osób w szkołach branżowych jest zapewnienie uczniom, żeby nie trafiali na bezrobocie - mówi wiceminister edukacji Marzena Machałek.
Zdaniem wiceminister, w kształcenie zawodowe muszą się włączyć wszystkie zainteresowane strony - pracodawcy, szkoły, samorządy i ministerstwa. Podkreśliła szczególną rolę pracodawcy, który powinien być obecny nie tylko w uczeniu praktycznym zawodu czy opracowaniu podstawy programowej, ale również w doradztwie zawodowym, promocji zawodu i kształceniu nauczycieli.


KOMENTARZE (0)