PARTNERZY PORTALU

Prace w kolejnym budynku Małopolskiej Uczelni Państwowej na ukończeniu

  • Autor: PAP/KDS
  • 8 sty 2023 11:17

Od początku drugiego semestru, czyli na przełomie lutego i marca, studenci będą już uczyli się w trzecim budynku Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu – poinformowała dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych placówki Justyna Kuglin.

Prace w kolejnym budynku Małopolskiej Uczelni Państwowej na ukończeniu
(fot. Facebook/Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu)
REKLAMA

"Planujemy od drugiego semestru rozpocząć zajęcia w nowym budynku. Aktualnie trwa jeszcze jego wyposażanie, ale jest już na ukończeniu" - powiedziała.

Zaadaptowany dla potrzeb uczelni budynek, jeden z trzech, które ona posiada, znajduje się jak wszystkie pozostałe nieopodal byłego niemieckiego obozu Auschwitz. Podczas wojny służył jako magazyn SS.

Budynek jest największym spośród trzech w kompleksie uczelnianym. Jego powierzchnia to ok. 10 tys. mkw. Zanim zapadła decyzja o jego remoncie, przez wiele lat stał pusty i niszczał.

Koszt jego adaptacji wyniósł ok. 35 mln zł. Do tego dochodzi wartość wyposażenia. Inwestycja jest finansowana m.in. z pieniędzy przekazanych z niegdysiejszego ministerstwa nauki, które przeznaczyło na ten cel 22,5 mln zł, oraz funduszy zarobionych przez uczelnię.

Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego powstała w 2005 r. Kształci studentów na kilkunastu kierunkach. Kompleks uczelniany tworzą trzy położone obok siebie budynki. Wszystkie powstały przed wojną. Podczas niemieckiej okupacji były wykorzystywane przez załogę KL Auschwitz. W jednym z nich SS umieściło pierwszych więźniów obozu - 728 Polaków deportowanych 14 czerwca 1940 r. z więzienia w Tarnowie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prace w kolejnym budynku Małopolskiej Uczelni Państwowej na ukończeniu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA