Prace magisterskie, studia: Nie tak łatwo wychwycić plagiat w pracy dyplomowej

System, który miał wykrywać nieuprawnione zapożyczenia w pracach magisterskich studentów nie działa jak powinien - alarmują uczelnie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prace magisterskie, studia: Nie tak łatwo wychwycić plagiat w pracy dyplomowej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

12 lip 2016 7:59


Szkoły wyższe miały już od tego roku sprawdzać przy użyciu systemu antyplagiatowego, czy studenci nie dopuścili się kradzieży intelektualnej. Zaczną dopiero za trzy lata. Obowiązek przesunięto, bo Otwarty System Antyplagiatowy, który miał służyć części uczelni, nie działa tak jak powinien - zaznaczają przedstawiciele szkół. Przy sprawdzaniu np. pracy poświęconej immisji pośrednich wskazał, że autor splagiatował...artykuł o muzyce undergroundowej z lat 70., artykuł o poezji łotewskiej i książkę o argumentacji polityków w przekazach medialnych - informuje "Rzeczpospolita".

Czytaj też: Jakie studia wybrać by mieć pracę?

Najpopularniejszym plagiatowanym materiałem na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego był jednak artykuł o sytuacji homoseksualistów w USA - ujawnia jeden z tegorocznych absolwentów.

O nieprzydatności systemu mówią sami promotorzy prac. "System wykazuje rzekome zapożyczenia, które nie mają nic wspólnego z tematyką pracy dyplomowej. Użyteczność programu jest więc znikoma" - mówi prof. Krzysztof Pietrzykowski, który przygotował na posiedzenie Rady Wydziału Prawa wystąpienie z zarzutami dotyczącymi działania systemu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

józek 2016-07-13 15:36:15

no to może czas przeczytać raport prof. Grabińśkiego, że Genuino jako jedyny nie pokauje takich głupot