×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracę lekarzy w szpitalu będą poznawać już licealiści

  • Autor: PAP
  • 3 mar 2023 16:27

Lekarze ze Szpitala św. Jana Bożego w Łodzi chcą pokazać licealistom z I LO, którzy myślą o wyborze ich zawodu, jak jego wykonywanie wygląda w praktyce. Podczas zajęć w szpitalu uczniowie poznają m.in. system ochrony zdrowia i prawne aspekty pracy medyków.

Pracę lekarzy w szpitalu będą poznawać już licealiści
Dla uczniów Przygotowano dla nich spotkania z lekarzami, podczas których dowiedzą się m.in., dlaczego warto zainteresować się daną specjalności (fot.pixabay)
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika, czyli popularny w Łodzi Koper, od lat utrzymuje się w czołówce najlepszych szkół regionu i jest często wybierany przez młodych ludzi marzących o zawodzie lekarza.
  • Dzięki umowie z łódzkim Szpitalem Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego będą mogli swoje marzenia skonfrontować z realiami wykonywania tej profesji.

Jak zauważył dyrektor I LO w Łodzi Marcin Chrabelski, organizowany przez szpital cykl zajęć edukacyjno-praktycznych jest bardzo atrakcyjny - uczniowie będą mogli poznać prawdziwą pracę szpitala oraz wejdą na oddziały, na które w normalnych warunkach nie mieliby wstępu.

"Będą mogli zobaczyć nie tylko sale operacyjne, ale także porozmawiać z lekarzami. Jesteśmy chyba pierwszą w kraju szkołą, która chce pokazać młodzieży, z czym będzie wiązał się wybór klasy biologiczno-chemicznej, która ma przygotować ich do zawodu lekarza. Statystyki mówią, że sporo tych uczniów w II-III klasie liceum chce zmienić profil nauki. Wiemy też, że sporo studentów medycyny po kilku semestrach nauki przekonuje się, że to nie jest to, co chcą robić w życiu. Dlatego pomyśleliśmy, że warto już teraz pokazać uczniom, jak ten szpital wygląda od wewnątrz+ - wyjaśnił dyrektor I LO.

Zdaniem pedagoga większe pojęcie o warunkach pracy medyków mają dzieci z rodzin lekarskich. Młodzież, która jest pierwszym pokoleniem myślącym o medycynie, opiera często swoje wyobrażenia na często wyidealizowanych stereotypach czy obrazach z seriali medycznych.

"Młodym ludziom wydaje się, że bycie lekarzem to jest wyłącznie fantastyczna sprawa, że życie lekarza oznacza tylko czysty kitel, wysoką pensję i grono zadowolonych pacjentów. Tymczasem to tylko jedna strona tego zawodu, my chcemy pokazać także tę drugą" - dodał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracę lekarzy w szpitalu będą poznawać już licealiści

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA