Poznań postawi na kształcenie zawodowe

Ponad 53 mln zł z unijnych środków trafi na rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej związanej z kształceniem zawodowym w Poznaniu i powiecie poznańskim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poznań postawi na kształcenie zawodowe

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

20 kwi 2017 16:06


• W ramach projektów pracownie i laboratoria wyposażone zostaną w sprzęt i pomoce dydaktyczne służące nowoczesnym metodom praktycznej nauki zawodu.

• Przewidziano modernizację budynków, w tym stworzenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez stworzenie unikalnych stanowisk i zakup specjalnego sprzętu i urządzeń.

• Władze miasta, powiatu i regionu podkreślają, że kształcenie to cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Umowy z miastem Poznań i powiatem poznańskim o dofinansowanie czterech projektów podpisał w czwartek w imieniu instytucji zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

Dwa projekty stolicy regionu o łącznej wartości ponad 38 mln zł zostały dofinansowane kwotą blisko 32 mln zł. Powiat poznański na realizację dwóch projektów o wartości 36 mln zł otrzyma 21,5 mln zł dofinansowania.

Inwestycje dotyczą 23 poznańskich szkół zawodowych i techników, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Centrum Kształcenia Praktycznego. Projekty dotyczą także Centrum Kształcenia Praktycznego i Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu oraz pięciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu poznańskiego.

W ramach projektów pracownie i laboratoria wyposażone zostaną w sprzęt i pomoce dydaktyczne służące nowoczesnym metodom praktycznej nauki zawodu. Przewidziano modernizację budynków, w tym stworzenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez stworzenie unikalnych stanowisk i zakup specjalnego sprzętu i urządzeń.

Efektem projektów ma być podniesienie konkurencyjności, innowacyjności oraz jakości kształcenia zawodowego, a także poszerzenie oferty edukacyjnej, dostosowanej do potrzeb rynku pracy.

"Dostosowanie do rynku pracy jest kluczową kwestią. Mamy zakłady, które pracują z wykorzystaniem najnowszych światowych technologii. Proces edukacji przygotowującej nowych pracowników musi sprostać tym wymaganiom. Stąd konieczność wyposażenia pracowni szkolnych w najnowocześniejsze urządzenia" - powiedział marszałek Marek Woźniak.

Jak dodał, realizowane projekty to "bez wątpienia inwestycja w kapitał ludzki, która wzmocni potencjał gospodarczy Wielkopolski". "Wystarczy spojrzeć na liczbę osób, które te projekty obejmują swoim zakresem - to blisko 11 tys. osób rocznie" - zaznaczył.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

anna 2017-04-21 09:30:46

Widać, że PIS myśli uczniach. Likwidacja gimnazjum, to dobry pomysł.- WIEM, CO MÓWIĘ.