PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Poznaliśmy skład Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kadencję 2020-2023

  • PTWP - PulsHR
    PW
  • 6 gru 2019 21:29

Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin wręczył powołania nowym członkom Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kolejną, czteroletnią kadencję 2020-2023. W składzie PKA znalazło się 86 osób.

Poznaliśmy skład Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kadencję 2020-2023
Adobe Stock
REKLAMA
  • Decyzje podejmowane przez PKA wpływając istotnie na funkcjonowanie każdej uczelni w Polsce, w dużym stopniu kształtują również funkcjonowanie całego systemu szkolnictwa wyższego - zaznaczył minister Gowin.
  • Nominację na przewodniczącego komisji otrzymał prof. dr hab. Krzysztof Diks.
  • To szósta kadencja PKA. Potrwa 4 lata i rozpocznie się 1 stycznia 2020 roku.

Jak podkreśla Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podstawowymi celami działań Komisji są dbałość o spełnianie standardów jakościowych przyjętych dla szkolnictwa wyższego, nawiązujących do najlepszych wzorców obowiązujących w europejskiej i globalnej przestrzeni edukacyjnej oraz wspieranie uczelni publicznych i niepublicznych w procesie doskonalenia jakości kształcenia a także budowania kultury jakości.

– W obecnie obowiązującej ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce rola Polskiej Komisji Akredytacyjnej pozostaje absolutnie kluczowa. PKA jest bowiem podstawowym gwarantem jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym. Trzeba jednak pamiętać, że takie, niezwykle silne ukształtowanie pozycji tej instytucji, wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Decyzje podejmowane przez PKA wpływając istotnie na funkcjonowanie każdej uczelni w Polsce, w dużym stopniu kształtują również funkcjonowanie całego systemu szkolnictwa wyższego. Chciałbym aby nowi członkowie PKA pamiętali o tym przez cały czas pełnienia swojej funkcji – powiedział wicepremier Jarosław Gowin podczas wręczenia powołań osobom, które znajdą się w komisji na kadencję 2020 - 2023. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zobacz System oceny jakości kształcenia w szkołach wyższych kuleją. NIK wytyka błędy.

PKA w nowym składzie rozpocznie pracę 1 stycznia 2020 roku. Znalazło się w nim 86 osób, wybranych spośród kandydatów zgłoszonych przez uczelnie, Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, konferencje rektorów, prezydium PKA, Parlament Studentów RP, ogólnokrajowe stowarzyszenia naukowe i organizacje pracodawców. Nominację na przewodniczącego komisji otrzymał prof. dr hab. Krzysztof Diks.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Poznaliśmy skład Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kadencję 2020-2023

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA