Powstanie pierwsza szkoła logistyki. To szansa dla młodych, którym grozi wykluczenie

FM Logistic France i fundacja Apprentis d’Auteuil utworzą we Francji pierwszą szkołę umożliwiającą uzyskanie dyplomu logistyki dla osób w wieku 18-25 lat, które napotykają na poważne trudności o charakterze edukacyjnym, społecznym czy rodzinnym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Powstanie pierwsza szkoła logistyki. To szansa dla młodych, którym grozi wykluczenie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

21 kwi 2016 15:58


Nabór na pierwszy rok, który zakończy się w styczniu 2017 r., będzie miał charakter kilkuetapowy i będzie prowadzony przez firmę FM Logistic France i fundację Apprentis d’Auteuil za pośrednictwem jej oddziału Auteuil Formation Continue (AFC). Partnerów będą wspierać w tych działaniach zespoły Pôle Emploi (urząd pracy) i Adecco Groupe France.

Pierwszy etap wstępnej kwalifikacji kandydatów odbędzie się pod koniec pierwszego semestru 2016 r. Rekrutacja, której celem jest wyłonienie potencjalnych kandydatów w wyniku rozmów kwalifikacyjnych, rozpocznie się we wrześniu.

Po zakończeniu tego etapu na pierwszy rok zostanie przyjętych około piętnastu osób w wieku od 18 do 25 lat. Zostaną one skierowane do trzech centrów FM Logistic (Longueil-Sainte-Marie, Crépy-en-Valois i Ressons- sur-Matz) położonych w Pikardii, regionie, który pełni funkcję obszaru pilotażowego dla FM Logistic.

Współpraca na wszystkich etapach

Dwunastomiesięczne szkolenie pozwoli uczniom pierwszego rocznika zdobyć dyplom pracownika magazynu logistycznego o wszechstronnych kwalifikacjach (odpowiednik specjalizacji „order picker”). Szkolenie to, które wiąże się z zawarciem umowy pomiędzy pracodawcą i pracownikiem, obejmującej podniesienie kwalifikacji zawodowych, zakłada realizację Programu Wsparcia Osobistego (APR). Ten opracowany przez AFC program ma stanowić kompleksową odpowiedź na problemy osób, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji. Elementem decydującym o sukcesie procesu integracji zawodowej tych ludzi będzie zaangażowanie osób kontaktowych i opiekunów uczestników programu.

- Integracja społeczna i zawodowa niewykwalifikowanych ludzi młodych, którzy zbyt szybko znaleźli się poza systemem edukacji, jest jednym z priorytetów naszych działań – wyjaśnia Nicolas Truelle, dyrektor generalny Apprentis Auteuil.

– Jesteśmy przekonani, że trzeba znieść bariery dzielące sfery gospodarki, edukacji i spraw społecznych. Nasza przyszłość opierać się będzie na wspólnym tworzeniu systemów szkoleniowych, które uwzględniać będą udaną karierę zawodową młodych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji oraz wyzwania związane z rekrutacją i odpowiedzialnością społeczną biznesu przedsiębiorstw - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.