×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Powstanie nowa siedziba filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego

  • Autor: PAP/AT
  • 1 cze 2023 23:26

W Sandomierzu powstanie nowa siedziba filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Wsparcie finansowe inwestycji zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Resort przekaże na ten cel około 20 mln zł.

Powstanie nowa siedziba filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego
W Sandomierzu powstanie nowa siedziba filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego (fot. wikipedia.org/Błażej H/CC BY-SA 3.0)
REKLAMA

Obiekt ma powstać na działce, przy ul. Milberta. "Ustaliliśmy, że rozpoczynamy budowę nowej siedziby filii uniwersytetu w Sandomierzu. To będzie zupełnie nowy budynek na gruncie, który za kilka dni zostanie przekazany władzom uczelni. Natomiast Ministerstwo Edukacji i Nauki wyłoży niezbędne środki, ok. 20 mln zł, na pokrycie całości inwestycji" - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek.

Siedziba uczelni ma być zbudowana w ciągu dwóch lat. Stanie przy ulicy Feliksa Milberta, za szpitalem, niedaleko obecnego budynku uczelni. Działkę na ten cel, o powierzchni 70 arów, przekaże powiat. W lutym stosowną uchwałę podjęła rada powiatu. Jak poinformował starosta sandomierski Marcin Piwnik, w najbliższych dniach zostanie podpisany akt notarialny.

Minister Edukacji i Nauki zaznaczył, że wsparcie finansowe pozwoli rozwijać ofertę kształcenia uczelni i poszerzyć ją m.in. o nowy kierunek - pielęgniarstwo. "Zatem rozwijamy Sandomierz na płaszczyźnie akademickiej i wykładamy środki finansowe niezbędne do tego, by zupełnie nowoczesny budynek służył tutaj studentom i naukowcom" - podsumował minister Przemysław Czarnek.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Powstanie nowa siedziba filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • realistka 2023-06-02 09:40:39

    Pielęgniarstwo jak najbardziej tak, tylko błagam żadnych kierunków humorystycznych czy społecznych typu prawo, polonistyka, religioznawstwo, socjologia, politologia, żadne znawstwa tylko konkretne kierunki dające pracę i potrzebne społeczeństwu i gospodarce. Za dużo tych pseudokierunków jest już w innych miastach. wiem o czym mówię jestem z Krakowa, tu nawet Uniwersytet Pedagogiczny oferuje prawko. Poza tym dobre szkoły branżowe techniczne , medyczne zawodowe.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA