×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rybnik: Powstanie klasa sportowa o profilu żeglarskim

  • Autor: PAP/AT
  • 4 kwi 2017 7:33

W Rybniku (Śląskie) w Szkole Podstawowej nr 10 powstanie klasa sportowa o profilu żeglarskim.

Rybnik: Powstanie klasa sportowa o profilu żeglarskim
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Klasa sportowa o profilu żeglarskim będzie działać od września w Rybniku (Śląskie) w Szkole Podstawowej nr 10, która powstaje z przekształcenia Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 związanego z reformą edukacji – podał urząd miasta.

• Nabór do IV klasy sportowej o profilu żeglarskim jest efektem realizowanego od września 2016 r. Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej (PEWiŻ).

•  W jego ramach uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych uczą się podstaw żeglarstwa.

Nabór do IV klasy sportowej o profilu żeglarskim, ogłaszany przez Sekcję Żeglarską Towarzystwa Sportowego Kuźnia Rybnik oraz obecne gimnazjum, przy wsparciu miasta Rybnika, jest efektem realizowanego od września 2016 r. Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej (PEWiŻ). W jego ramach uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych uczą się podstaw żeglarstwa. Przedsięwzięcie wspiera miejscowy samorząd, który m.in. zapewnił środki na zakup specjalistycznego sprzętu, w tym 12 kompletnych łódek klasy Optimist.

"Żeglarstwo to sport, który oprócz rozwijania umiejętności specjalistycznych i podnoszenia sprawności fizycznej uczy wielu innych umiejętności niezbędnych w dorosłym życiu - samodzielności, zaradności, zdolności podejmowania ważnych decyzji, organizacji pracy. Przy okazji jest świetną zabawą i prawdziwą przygodą" - powiedziała trenerka najmłodszych grup TS Kuźnia i koordynatorka PEWiŻ ze strony klubu Agata Mrugalska.

Czytaj też: Nowe kierunki w technikach i zawodówkach od roku szkolnego 2017/2018

"Przedsięwzięcie znakomicie wpisuje się też w kierunki rozwoju miasta - w ideę stwarzania atrakcyjnej oferty rekreacji nad wodą" - ocenił prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Nauka w klasie żeglarskiej to 6 dodatkowych, specjalistycznych godzin WF wpisanych w plan lekcji. Rybnicka szkoła ma doświadczenie w kształceniu sportowców - działają tam już klasy mistrzowskie z siatkówki chłopców, klasy sportowe koszykówki dziewcząt i ju jitsu. Również Sekcja Żeglarska TS Kuźnia jest klubem sportowym z bogatą historią i doświadczeniem w pracy z dziećmi.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rybnik: Powstanie klasa sportowa o profilu żeglarskim

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA