PARTNERZY PORTALU

LOT i PPL uruchomią bazę szkolenia pilotów w Radomiu

  • km
  • 3 sie 2021 11:53

W Radomiu powstanie baza szkoleniowa dla pilotów – to efekt podpisanego listu intencyjnego pomiędzy PPL (Portami Lotniczymi) a LOT Crew. Baza ma pozwolić wykorzystać potencjał inwestycyjny Radomia w zakresie rozwoju lotnictwa.

LOT i PPL uruchomią bazę szkolenia pilotów w Radomiu
W Radomiu powstanie baza szkoleniowa dla pilotów (fot. Pixabay)
REKLAMA

Zgodnie z założeniami podpisanego dokumentu, w Radomiu ma powstać ośrodek LOT Flight Academy (LFA) prowadzący działalność szkoleniową. Inicjatorami powstania bazy jest LOT Crew (spółką zależną od PLL LOT zarządzającą szkołą lotniczą LFA), która od lat zajmuje się szkoleniem pilotów cywilnych na różnych statkach powietrznych oraz PPL, który ma zapewnić niezbędną infrastrukturę lotniskową umożliwiającą wykonywanie lotów szkoleniowych.

- Współpraca przyniesie korzyści obu stronom. My zapewnimy naszym kolegom z LOT-u profesjonalne warunki prowadzenia działalności szkoleniowej, LOT Crew zapewni profesjonalną kadrę doświadczonych pilotów instruktorów. To wszystko sprawi, że lotnisko w Radomiu zyska na atrakcyjności oraz będzie bardziej rozpoznawalne wśród pasażerów i linii lotniczych - wyjaśnia Andrzej Klewiado, rzecznik prasowy PPL.

Do tej pory w Polsce funkcjonowały dwa tego typu ośrodki - w Piotrkowie Trybunalskim i w Toruniu. Zgodnie z założeniami, będzie to jedno z nielicznych lotnisk w Europie, które kształcić będzie zarówno pilotów cywilnych, jak i wojskowych.

- Baza szkoleniowa LFA na lotnisku w Radomiu pozwoli akademii jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. Lokalizacja i dostęp do infrastruktury lotniskowej zwiększą efektywność i atrakcyjność szkolenia w naszej akademii - wyjaśnia Dorota Dmuchowska, członek zarządu LOT Crew.

Działalność szkoleniowa w Radomiu będzie stopniowo rozszerzana do poziomu 8 tys. szkoleniowych operacji lotniczych rocznie.  

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: LOT i PPL uruchomią bazę szkolenia pilotów w Radomiu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA