Powstało Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Studenckich

• Dziewięć największych organizacji studenckich w Polsce zawarło Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Studenckich.
• To odpowiedź na często pomijany głos środowiska studenckiego.
• W porozumieniu studenci wyrażają chęć wspólnego działania na rzecz środowiska uczelnianego.
• Pierwszym wspólnym działaniem liderów OPOS będzie organizacja okrągłego stołu w sprawie przestrzegania praw studenta i samorządności studenckiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Powstało Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Studenckich

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

20 cze 2016 14:39


Przedstawiciele największych organizacji studenckich zawarli Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Studenckich. – OPOS to odpowiedź na często pomijany głos środowiska studenckiego. W Polsce jest nadal wiele do zrobienia dla młodych ludzi. Dlatego łączymy siły – mówi Michał Moskal, przewodniczący Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

W porozumieniu studenci wyrażają chęć wspólnego działania na rzecz środowiska uczelnianego. Podkreślają, że w ostatnich miesiącach wydarzyło się wiele niepokojących wydarzeń na polskich uczelniach.

- Przykładem jest sytuacja w Częstochowie, gdzie doszło do próby manipulowania głosami studenckimi w wyborach na rektora - podają przedstawiciele organizacji.

Dokument podpisali przedstawiciele dziewięciu największych organizacji studenckich w Polsce: Akademickiego Związku Sportowego, Niezależnego Zrzeszenia Studentów, The European Law Students' Association (ELSA), Erasmus Student Network, AIESEC, AEGGE-Warszawa, Media and Youth, Fundacja Studenckie Forum Bussines Centre Club, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Polska.

Organizacje reprezentują nie tylko ogół studentów, lecz także takie grupy jak studenci kierunków medycznych, prawa, czy studenci będący na Erasmusie.

Jak zapowiadają liderzy organizacji, podpisanie porozumienia jest dopiero początkiem szerszej współpracy różnych środowisk studentów, zmierzającej do realizacji wspólnych celów.

Pierwszym wspólnym działaniem liderów Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Studenckich będzie organizacja wspólnie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich okrągłego stołu w sprawie przestrzegania praw studenta i samorządności studenckiej.

W szczególności poruszone zostaną tam nadużycia na kilku polskich uczelniach, które mogą skutkować ogólnopolskimi strajkami studentów. Spotkanie odbędzie się 25 czerwca w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.