×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Porozumienie o współpracy pomiędzy Uczelniami Fahrenheita a Hevelianum podpisane

  • Autor: PAP
  • 21 lut 2023 21:38

Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita, w którego skład wchodzą Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska oraz Uniwersytet Gdański, podpisał porozumienie o współpracy z Hevelianum.

Porozumienie o współpracy pomiędzy Uczelniami Fahrenheita a Hevelianum podpisane
Hevelianum to interaktywna przestrzeń edukacyjna i rozrywkowa, gdzie historia miesza się z nowoczesnością (fot. fb Hevelianum)
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Porozumienie podpisano we wtorek, w Wozowni Artyleryjskiej na terenie Hevelianum w Gdańsku.
  • Jak przekonują jego sygnatariusze, pierwszych efektów współpracy można się spodziewać 28 maja podczas Pikniku Nauki Fahrenheita.

"Próbujemy łączyć siły. Staramy się mówić językiem prostym, przystępnym i dać możliwość doświadczenia. To, co mnie najbardziej cieszy, to sytuacja, kiedy dzieci wychodzą i mówią, że tutaj matematyka smakuje inaczej, bo niejako dotykamy i uczymy się jej poprzez doświadczenie, a nie czytając książki" - powiedział dyrektor Hevelianum Paweł Golak.

"To, co robimy na uczelni w klasycznym procesie kształcenia, oczywiście wymaga określonego języka. Natomiast jeżeli chcemy tą naukę przybliżyć, otworzyć się na mieszkańców, musimy mówić innym językiem. Takim, który jest zrozumiały i interesujący. Myślę, że takie miejsce, jak Hevelianum, jest lepszą przestrzenią do tego, niż nasze laboratoria akademickie (…)" - podkreśliła dyrektor Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita prof. Adriana Zaleska-Medynska.

Przewodniczący Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Farenheita oraz rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Marcin Gruchała wskazał, że celem jest sprawienie, by nauka była ciekawa, pasjonująca, przyjemna i inspirująca.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Porozumienie o współpracy pomiędzy Uczelniami Fahrenheita a Hevelianum podpisane

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA