W poniedziałek, 22 czerwca startuje kampania Studia 2020 Kierunkowskaz Kariery. Ponad 300 tysięcy tegorocznych studentów będzie mogło dowiedzieć się, jakie kierunki studiów mają przed sobą przyszłość, jaka jest specyfika ich studiowania czy też poznają zasady rekrutacji na studia.
- Autor:KDS
- •22 cze 2020 11:06

- Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy ruszają kampanią Studia 2020 Kierunkowskaz Kariery.
- W jej ramach przygotowały cykl wydarzeń online ułatwiających podjęcie decyzji o wyborze kierunku i uczelni.
- Warsztaty czy webinary zaplanowano miedzy 22 do 26 czerwca.
W tym roku egzamin maturalny odbywał się na nieco innych zasadach. Od 20 lat w czerwcu maturzyści byli już po egzaminach i, czekając na świadectwa dojrzałości, podejmowali decyzje dotyczące strategii rekrutacji na studia. W czasie pandemii, po wielu tygodniach izolacji i nauki zdalnej, w czerwcu maturalny maraton dopiero się rozpoczął. W sumie przystąpiło do niego ponad 300 tysięcy uczniów. To zarówno tegoroczni absolwenci szkół średnich, jak również maturzyści z lat ubiegłych, którzy chcieli poprawić swój wynik lub byli zmuszeni napisać egzamin drugi raz.
Teraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy przygotowały w ramach kampanii Studia 2020 Kierunkowskaz Kariery - cykl wydarzeń online ułatwiających podjęcie decyzji o wyborze kierunku i uczelni. Wydarzenia będą trwały od 22 do 26 czerwca i będą dostępne na stronie studia.gov.pl
Podczas 5-dniowego cyklu spotkań kandydaci na studia będą mogli poznać: 22 czerwca - kierunki humanistyczne i społeczne, 23 czerwca - kierunki techniczne, 24 czerwca - kierunki medyczne, 25 czerwca - kierunki społeczne i ekonomiczne a 26 czerwca - kierunki ścisłe, przyrodnicze, rolnicze.
Wszystkie części Kierunkowskazu Kariery będą się rozpoczynać o 14.00 i trwać do 17.00. Uczestnicy spotkają się ze studentami i wykładowcami, odwiedzą wirtualne stoiska uczelni, na których można pobrać materiały informacyjne i porozmawiać z pracownikami, posłuchają wykładów, debat i prezentacji na temat najciekawszych kierunków.
W programie są także rozmowy z ekspertami rynku pracy i absolwentami poszczególnych kierunków, którzy już pracują w wybranych zawodach. Każdego dnia odbędą się 20-minutowe debaty z udziałem pracowników naukowych i absolwentów z całej Polski na temat najbardziej popularnych i wartościowych obszarów kształcenia, 5-minutowe sesje studenckie „w pigułce” – o rekomendowanym kierunku, specyfice studiowania, perspektywach pracy, uczelniane targi online z możliwością zadawania pytań, także na temat rekrutacji.


KOMENTARZE (1)