×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Poprzeczka nie jest tak wysoko. Na tych stanowiskach w IT nie musisz umieć kodować

  • KDS
  • Opublikowano: 9 maj 2022 13:45

Analityk Big Data, UX designer, tester gier i oprogramowania czy menedżer projektów to jedne z wielu stanowisku w branży IT, które nie wymagają umiejętności kodowania. Przez to są otwarte dla szerszego grona potencjalnych pracowników.

Poprzeczka nie jest tak wysoko. Na tych stanowiskach w IT nie musisz umieć kodować
Software house’y to nie tylko niezliczona ilość programistów, którzy specjalizują w konkretnych językach programowania czy narzędziach IT. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Branża IT pilnie potrzebuje pracowników. Uchodzi też za taką, w której osoby z odpowiednimi kwalifikacjami mogą naprawdę dobrze zarobić.
  • Co kryje się pod tym hasłem? Warto pamiętać, że software house’y to nie tylko niezliczona liczba programistów, którzy specjalizują w konkretnych językach programowania czy narzędziach IT.
  • To też szereg innych stanowisk, które nie wymagają posiadania technicznej wiedzy i umiejętności, a umiejętności miękkich oraz przejścia odpowiednich kursów. Branża IT jest otwarta dla tych, którzy są kreatywni i gotowi na zmiany. 

– Jeśli jest coś w życiu równie pewne jak śmierć i podatki, to zdecydowanie możemy wskazać, że pracy w sektorze IT nie zabraknie przez długi czas. Branża ciągle się rozwija, każda nowa technologia to nowe stanowiska, których nie da się obsadzić tylko tymi specjalistami, których technologie są wygaszane poprzez mniejsze zainteresowanie – mówi Radosław Pawlak z Symetrii UX organizującej m.in. bootcampy, które mają pomóc w przebranżowieniu się w kierunku UX designera.

Jak dodaje, potencjalni kandydaci nadal wyobrażają sobie, że poprzeczka, którą trzeba pokonać, żeby odnieść sukces w tej branży, jest pozostawiona wysoko i to tylko dla wybranych ludzi, którzy mają naturalne predyspozycje.

- To mit, bo żeby zostać dobrym programistą, nie wystarczy skończyć pięcioletnich studiów informatycznych, a ukończenie nawet najlepszego kursu to też może być za mało. Trzeba pracy, cierpliwości i wytrwałości i efekty widzimy po ścieżkach kariery najlepszych z branży. Jest tam miejsce dla “rdzennych” informatyków, ale też niedoszłych prawników, psychologów czy przedstawicieli wielu innych branż - podkreśla Pawlak z Symetria UX.

Czytaj więcej: Kolejny wzrost wynagrodzeń. Branża idzie na rekord

Jak dodaje, aby produkt programowania był gotowy i dobry, konieczna jest praca wielu różnych specjalistów z branży IT, którzy niekoniecznie mają bliski związek z kodowaniem. Bez nich sukces nie jest możliwy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Poprzeczka nie jest tak wysoko. Na tych stanowiskach w IT nie musisz umieć kodować
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA