PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ponad 700 tys. zł na program aktywizacji zawodowej bezdomnych w Łodzi

  • Autor: PAP/JS
  • 3 mar 2017 16:40

• Ponad 700 tys. zł z funduszy unijnych zainwestowano w Łodzi w program aktywizacji zawodowej bezdomnych.
• W ciągu pierwszego roku jego trwania pracę udało się utrzymać zaledwie pięciu bezdomnym.
• Mimo to władze miasta pozytywnie oceniają ten projekt.

Ponad 700 tys. zł na program aktywizacji zawodowej bezdomnych w Łodzi
Fot. Pixabay.com
REKLAMA

"Program, który prowadzony jest od marca ubiegłego roku, ma aktywizować osoby bezdomne, przebywające w schroniskach i noclegowniach. Po roku działania możemy powiedzieć, że zaczyna przynosić pierwsze rezultaty - pracę ma pięć osób" - podkreślił wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela na konferencji.

Wartość programu, który będzie kontynuowany do końca czerwca, to ponad 700 tys. zł, w całości pochodzące ze środków unijnych. Magistrat realizuje go wspólnie z Towarzystwem Pomocy im. Brata Alberta, które prowadzi w Łodzi noclegownie i schroniska. To w nich rekrutowani są uczestnicy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Osoby te spotykają się z psychologami, doradcami zawodowymi i na tej podstawie profilujemy im szkolenia. Potem szukamy pracodawcy, który zgodziłby się na przyjęcie naszego kandydata na trzymiesięczny staż, za który płacimy my" - zaznaczył dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia Urzędu Miasta Łodzi Piotr Bors.

Projekt zakładał przeszkolenie i znalezienie pracy dla 50 osób, jednak - jak oceniają urzędnicy - wyciągnięcie z bezrobocia i bezdomności choćby 25 bezdomnych będzie można uznać za sukces.

"W pierwszej turze szkoleń wzięło udział 12 osób. Oferty szkoleń i pracy kierowane były także do innych bezdomnych, ale te osoby z nich nie skorzystały. Na pewno chcielibyśmy zaktywizować jeszcze co najmniej kolejne 12 osób. Mnie osobiście cieszy każda, nawet pojedyncza osoba, która wychodzi z bezdomności i rozpoczyna życie zawodowe" - dodał Trela.

Cały program zakłada trzy tury szkoleń po ok. 4 miesiące. Pierwsza tura obejmowała szkolenia w zawodach związanych z hotelarstwem i gastronomią.

Jak wyjaśnił Bors, uczestnicy programu podkreślają, że przywraca on im wiarę w to, że mogą żyć normalnie; bez interwencji samorządu czy organizacji pozarządowych nie byliby w stanie wyjść z bezdomności i bezrobocia. Ci, którym udało się utrzymać pracę po stażu, wynajęli mieszkania lub oczekują na lokale socjalne.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 700 tys. zł na program aktywizacji zawodowej bezdomnych w Łodzi

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA