×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ponad 500 ukraińskich studentów będzie studiować na Uniwersytecie Warszawskim

  • Autor: PAP/AKC
  • Opublikowano: 27 lip 2022 10:13

Ponad 500 osób z Ukrainy przyjęto na studia w czasie nadal trwającej rekrutacji na Uniwersytecie Warszawskim. W poprzedniej rekrutacji - w roku akademickim 2021/2022 - na studia do tej uczelni dostało się ok. 240 kandydatów z Ukrainy. Wzrost wynika z wojny na terenie Ukrainy.

Ponad 500 ukraińskich studentów będzie studiować na Uniwersytecie Warszawskim
Studenci z Ukrainy stanowią od wielu lat najliczniejszą grupę studentów zagranicznych w Polsce (fot. UW)
REKLAMA
  • Rekrutacja przeznaczona dla obywateli polskich i ukraińskich, którzy przyjechali z Ukrainy po 23 lutego 2022 r., rozpoczęła się po 29 kwietnia.
  • W rekrutacji na rok akademicki 2022/2023 UW przygotował łącznie 2 437 dodatkowych miejsc wyłącznie dla kandydatów z Ukrainy (1507 miejsc dla osób rozpoczynających studia, 930 miejsc dla osób przenoszących się ze swoich uczelni).
  • Miejsca dla kandydatów z Ukrainy zostały przygotowane poza pulą miejsc przewidzianych w zwykłym procesie rekrutacji - po to, by nie ograniczać szans pozostałych kandydatów na dostanie się na studia.

Jak przekazała rzecznik prasowy UW Anna Modzelewska, według wstępnych wyników rekrutacji (stan na poniedziałek), kandydaci z Ukrainy dokonali łącznie 1 011 rejestracji na studia na UW, w tym 900 na studia I stopnia i jednolite magisterskie, 58 na studia II stopnia oraz 53 rejestracji w trybie kontynuacji studiów.

"Przyjętych zostało 529 osób - 474 osoby na studia I stopnia i jednolite magisterskie, 19 osób na studia II stopnia oraz 36 osób kontynuujących studia. W niektórych jednostkach UW rekrutacja dla kandydatów z Ukrainy jeszcze trwa. Pełne wyniki będą znane pod koniec września" - podała Modzelewska.

Rzecznik UW podała również, że w rekrutacji na poprzedni rok akademicki (2021/2022) najwięcej obcokrajowców przyjętych na studia pochodziło z Ukrainy - 243, Białorusi - 149, Chin - 82, Turcji - 58 i Nigerii 50.

Czytaj też: Co opłaca się studiować? Po tych kierunkach absolwenci zarabiają najwięcej

Wśród kierunków, na które kandydaci z Ukrainy dokonali najwięcej rejestracji, są stosunki międzynarodowe, stacjonarne, I stopnia (74), dziennikarstwo i medioznawstwo, stacjonarne, I stopnia (60), ukrainistyka z językiem angielskim, stacjonarne, I stopnia (55) i logistyka i administrowanie w mediach, stacjonarne, I stopnia (54).

Z kolei Uniwersytet SWPS przekazał, że w czasie nadal trwającej rekrutacji na studia zgłosiło się ponad 11,6 tys. osób, w tym 487 kandydatek i kandydatów, którzy deklarują swoje pochodzenie jako ukraińskie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 500 ukraińskich studentów będzie studiować na Uniwersytecie Warszawskim
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA