PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ponad 34 mln zł w ramach projektu "Doskonałość dydaktyczna uczelni"

  • Autor: PAP/AKC
  • 15 lip 2022 17:10

52 uczelnie otrzymają ponad 34 mln zł w ramach projektu "Doskonałość dydaktyczna uczelni". Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego - poinformowało w piątek Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Ponad 34 mln zł w ramach projektu "Doskonałość dydaktyczna uczelni"
Największe wsparcie otrzymała Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie (fot. Linkedin akademii)
REKLAMA

W ramach projektu "Doskonałość dydaktyczna uczelni" POWER szkoły wyższe z całego kraju otrzymają na łącznie 34 392 392 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie zmian organizacyjnych i podniesienie kompetencji kadr w systemie szkolnictwa wyższego.

Największe wsparcie otrzymała Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - 993 641 zł. Do Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu trafi 978 510 zł, a do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - 977 470 zł. Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich otrzyma 933 293 zł, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza - 923 288 zł, Politechnika Białostocka - 918 498 zł, Politechnika Gdańska - 917 482 zł, Uniwersytet Łódzki - 912 580 zł i Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie - 900 426 zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Dodatkowe ponad 1,5 mln zł na prace badawcze podkarpackich naukowców

Pełna lista uczelni i przyznanych im kwot jest na stronie internetowej MEiN.

Celem projektu "Doskonałość dydaktyczna uczelni" jest doskonalenie zdolności instytucjonalnej uczelni i kompetencji dydaktycznych kadr. Jak wskazuje resort edukacji i nauki, realizacja programu przyczynia się do wdrażania zmian w uczelni, m.in. w zakresie zarządzania procesem dydaktycznym i jakością kształcenia, jak również do rozwoju kadry dydaktycznej, dydaktyczno-naukowej i wspierającej proces dydaktyczny.

Projekt "Doskonałość dydaktyczna uczelni" jest realizowany za pieniądze z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 34 mln zł w ramach projektu "Doskonałość dydaktyczna uczelni"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA