×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ponad 1100 stypendiów w 16. edycji Programu Stypendiów Pomostowych

  • Autor: PAP/JS
  • 5 gru 2017 17:23

Ponad 1100 osób, studentów i doktorantów pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, otrzyma stypendia w ramach Programu Stypendiów Pomostowych. 16. edycję programu zainaugurowano  w Warszawie.

Ponad 1100 stypendiów w 16. edycji Programu Stypendiów Pomostowych
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• W sumie w ciągu 15 lat z programu skorzystało ponad 15 500 stypendystów i przyznano ponad 21 000 stypendiów na studia dla młodzieży pochodzącej z małych miejscowości i niezamożnych rodzin.

• O stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie mogą się ubiegać maturzyści, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce i spełniają jeden z warunków: pochodzą z rodziny byłego pracownika PGR, lub są finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej.

Stypendia Pomostowe to rozbudowany system stypendialny oferujący studentom wsparcie finansowe na I rok i dalsze lata studiów. Otrzymują je ambitni i zdolni maturzyści z małych miejscowości, pochodzący z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczynają studia dzienne. Program ułatwia młodym ludziom podjęcie studiów wyższych poprzez ufundowanie stypendiów na pierwszy rok, a najlepszym studentom oferuje wsparcie podczas dalszej edukacji akademickiej.

Istniejący od 15 lat Program Stypendiów Pomostowych to jeden z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. Stypendia są fundowane dzięki zaangażowaniu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji Wspomagania Wsi, Fundacji BGŻ BNP Paribas, Fundacji mBanku, a także koalicji ok. 100 lokalnych organizacji pozarządowych.

W 16. edycji programu stypendia otrzyma ponad 1100 osób, studentów i doktorantów, w tym 650 studentów I roku.

W sumie w ciągu 15 lat z programu skorzystało ponad 15 500 stypendystów i przyznano ponad 21 000 stypendiów na studia dla młodzieży pochodzącej z małych miejscowości i niezamożnych rodzin.

"Aż 90 proc absolwentów programu deklaruje, że są zadowoleni z rozwoju swojej kariery zawodowej, zarobków i sytuacji rodzinnej. Jak z tego wynika, Stypendia Pomostowe trafiają do osób rzeczywiście potrzebujących wsparcia, a zarazem o ludzi o silnej motywacji, dokonujących mądrych wyborów, którym po studiach przeciętnie układa się lepiej niż ich rówieśnikom" - podsumował 15-lecie istnienia programu prezes zarządu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Jerzy Koźmiński, podczas spotkania w Warszawie.

Dodał, że badań ankietowych, przeprowadzonych wśród uczestników i absolwentów programu wynika również, że dla połowy badanych na pierwszym roku studiów stypendium było głównym źródłem utrzymania.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 1100 stypendiów w 16. edycji Programu Stypendiów Pomostowych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA