PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pomorskie: Trzy programy dla bezrobotnych, którzy ukończyli 30 lat

  • Autor: MN
  • 27 cze 2017 16:19

Województwo pomorskie realizuje trzy programy, które mają pomóc bezrobotnym wrócić na rynek pracy.

Pomorskie: Trzy programy dla bezrobotnych, którzy ukończyli 30 lat
Prawie 3 mln zł z funduszy unijnych i budżetu państwa zostanie przeznaczonych na zwiększenie zatrudnienia osób bezrobotnych z powiatu gdańskiego. (fot. pixabay)
REKLAMA

• Blisko 3 mln złotych przeznaczonych jest na pomoc bezrobotnym z Pomorza.

• Uczestnicy projektu przejdą kursy zawodowe i trafią na staże. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Pracodawcy będą mogli liczyć na zwrot części kosztów po zatrudnieniu uczestników projektów.

Prawie 3 mln zł z funduszów unijnych i budżetu państwa zostanie przeznaczonych na zwiększenie zatrudnienia osób bezrobotnych z powiatu gdańskiego. trzy projekty obejmą 165 osób, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy i ukończyły 30. rok życia. 

Uczestnicy pierwszego z projektów - w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku - przejdą kursy i szkolenia niezbędne do nabycia kompetencji zawodowych, a także wezmą udział w 3-miesięcznych stażach. Poza tym pracodawca osób objętych programem otrzyma pomoc finansową, jako zachętę do zatrudnienia uczestników projektów, a także zostaną mu zrefundowane koszty poniesione na wynagrodzenie brutto i obowiązkowe składki na ubezpieczenie społeczne.

Czytaj też: Konkurs dla uczelni na nową formę kształcenia kadr dla branży motoryzacyjnej

Ponadto powiat gdański w partnerstwie z gminą Przywidz - w ramach kolejnego programu - pomoże wrócić na rynek pracy osobom, które ukończyły 30. rok życia i długotrwale pozostają bez zatrudnienia. Najbardziej zagrożeni wykluczeniem społeczno-zawodowym są: kobiety, osoby w wieku 50 lat i więcej, osoby niepełnosprawne, osoby długotrwale bezrobotne i o niskich kwalifikacjach.  Właśnie 55 takim osobom powiat gdański zapewni wsparcie psychologiczne, doradztwo zawodowe oraz kursy i szkolenia. Pracodawcy w zamian za zatrudnienie otrzymają refundację kosztów wyposażenia stanowisk pracy.

Czytaj też: Współpraca ze szkołami to prosty i tani sposób na pozyskanie pracowników

W trzeci projekt zaangażowany jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku wraz z Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej w Pszczółkach i Suchym Dębie. Wspólnie pomogą 55 mieszkańcom wymienionych gmin w znalezieniu pracy po długotrwałym bezrobociu. W tym zadaniu pomogą trenerzy i pośrednicy pracy oraz psychologowie.

Wartość każdego z projektów wynosi około 1 miliona złotych, z czego większość tych kwot stanowi unijne dofinansowanie. Projekty są realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wszystkie trzy zakończą się w czerwcu 2018 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pomorskie: Trzy programy dla bezrobotnych, którzy ukończyli 30 lat

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA