Polskie uczelnie przepustką do bezrobocia

Polska choruje na masowy pęd do do dyplomu szkoły wyższej. W wielu przypadkach kończy się to bezrobociem lub pracą fizyczną za granicą – mówi Janusz Lewandowski, unijny komisarz ds. budżetu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polskie uczelnie przepustką do bezrobocia

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Forsal.pl

12 lis 2013 11:59


Jak twierdzi Janusz Lewandowski w rozmowie z portalem Forsal.pl po latach nadmiernej wiary w wyższe wykształcenie, czas na dostosowanie ambicji do potrzeb rynku pracy i uzyskanie konkretnego, poszukiwanego fachu.

Unijny komisarz ds. budżetu dodaje, że w ostatnich latach w Europie obserwuje się nieco sztuczne przechowywanie miejsc pracy poprzez urlopy czy krótszy czas pracy. W Polsce odbywa się to za pomocą umów śmieciowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

basup 2014-08-05 21:53:02

W ogóle teraz nastały takie czasy, ba - moda powiedzieć można, polegającą na tym, że im ktoś mniej wykształcony to kandydat na prezesa - i nie ma co rozdziawiać oczu!!! Natomiast ludzie z tytułami przed nazwiskiem, im dłuższym tym lepiej to potencjalni kandydaci na taśmy lub zmywak. Tak jest np. w moim zakładzie - do kierownictwa szukają ludzi którzy mają ledwo maturę, o ile jeszcze - nie wiem, może zrobioną wieczorowym systemem i po znajomości, a z tytułem mgr inż. chcą zatrudniać na samym dole. Później miasto, zakład pracy, media szczycą się, że posiadają w swoich szeregach np. kobietę z tyt dr która prowadzi autobus:-) - co ma biedna zrobić jak jej nigdzie nie przyjmą, ale to, że miernoty obsiadują biura, za ciężkie, wynagrodzenia, nic nie umiejący - w ogóle się nawet nie wspomina! Komentarz zbyteczny!