Polskie uczelnie nie spełniają standardów. Obronisz się... przez telefon

Część polskich uczelni nie spełnia nawet minimalnych standardów. Ministerstwo kontroluje, komisja akredytacyjna wydaje miażdżące oceny i nic. Szkoły wciąż działają - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polskie uczelnie nie spełniają standardów. Obronisz się... przez telefon

PODZIEL SIĘ


Autor: przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna

12 lis 2013 6:57


Wyższa Szkoła Menedżerska w Legnicy to jeden z przykładów. "Wielu moich znajomych wciąż miesiącami czeka na obronę pracy. Niektórzy mówili mi, że szkoła chce od nich dodatkowych opłat, uregulowania zaległości, których tak naprawdę nie mają" - opowiada absolwent uczelni. Dodaje, że zna przypadek obrony dyplomu...przez telefon.

Gazeta zwraca uwagę, że mimo miażdżących wyników kontroli, szkoła dalej działa i wciąż rekrutuje. Takich uczelni jest więcej. W tej chwili toczy się 26 postępowań, w których badane są nieuczciwe praktyki.

Z danych dostępnych na stronie resortu wynika, że ostatnia decyzja dotycząca odebrania lub zawieszenia uprawnień dla szkół niepublicznych została wydana w 2010 roku. Tymczasem, Polska Komisja Akredytacyjna, która niezależnie od resortu ocenia jakość kształcenia szkół wyższych, tylko od początku 2012 r. wydała 25 negatywnych ocen. Dwie z nich dotyczyły uczelni publicznych. Reszta prywatnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.