Polskie uczelnie i Massachusetts Institute of Technology będą współpracować

- W  Programie dla Śląska założono współpracę z Massachusetts Institute of Technology (MIT), czyli jedną z najlepszych uczelni świata. Obecnie trwają rozmowy ws. współpracy MIT i Politechniki Śląskiej z Gliwic - mówi Jakub Jaworowski, sekretarz stanu w KPRM, sekretarz Rady Gospodarczej przy prezesie Rady Ministrów.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polskie uczelnie i Massachusetts Institute of Technology będą współpracować

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Dariusz Ciepiela)

wnp.pl

8 lip 2015 6:39


W przyjętym przez Radę Ministrów Programie dla Śląska założono współpracę z Massachusetts Institute of Technology (MIT). Jaki jest cel tej współpracy?

- Branża wysokich technologii, którą chcemy rozwijać w województwie śląskim i Małopolsce Zachodniej, bazuje na wysoko wykształconych kadrach, które w tych regionach są już obecne, ale także na możliwości ścierania się idei i pomysłów między innowatorami. Tworzy to klimat dla innowacji i tworzenia projektów już nie naukowych, ale biznesowych.

Dlatego żeby ten proces wesprzeć i ułatwić kontakty między kreatywnymi przedsiębiorcami i naukowcami z regionu z ich odpowiednikami za granicą rząd podjął rozmowy w celu nawiązania ścisłej współpracy z Massachusetts Institute of Technology (MIT), jedną z najlepszych na świecie uczelni technicznych.

W ramach programu studenci z regionu pracowaliby nad wspólnymi projektami ze studentami z MIT, na które otrzymywaliby granty w wysokości 20-40 tys. dolarów. W ten sposób młodzi naukowcy mieliby szansę na bezpośrednie kontakty i wspólne wypracowywanie projektów, które znalazłyby bezpośrednie zastosowanie w gospodarce. Obecnie trwają negocjacje z MIT co do możliwości i czasu zawarcia porozumienia.

Cały artykuł czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Leokadia Janiszewska 2016-11-17 21:47:45

Dotyczy: kryptologia, 3 szyfry matematyczne BEALE, skarb konfederatów, Boston-Revere. 3 Szyfry liczbowe BEALE, USA , 1885 r. Virginia-Massachusetts. Wiadomość do : amerykańskich kryptologów oraz naukowców z Instytutu Technologii Massachusetts. 150 lat temu zaginął skarb konfederatów USA. Miejsce ukrycia skarbów zostało zakodowane za pomocą 3 szyfrów matematycznych BEALE w 1885 r. Szyfry te nigdy nie zostały złamane. Latem 2016 roku znalazłam je w internecie. Pracowałam nad nimi 4 miesiące. Udało mi się w końcu złamać 3 szyfry BEALE i sporządzić 3 mapy. Wszystkie 3 mapy dotyczą okolic BOSTONU. Po złamaniu szyfrów okazało się , że w roku 1865 skarb konfederatów został przewieziony z Wirginii do Massachusetts. Złamanie szyfrów BEALE to mój osobisty sukces oraz sukces Polski. Dlatego proszę o wszelką możliwą pomoc. Istnieje duża szansa, że skarb konfederatów zostanie odnaleziony. Na znalazcę oraz współpracujące media czeka w USA wysoka nagroda. Należy zaangażować naukowców i media. Zawiadomiłam uczelnie wyższe w Gdańsku. PS. Mieszkam w Gdyni. Jestem na emeryturze, Wydz. Ekon. UG, 1978. Proszę o kontakt: leokadiaarent@gmail.com. Tel. kom. 695-957-917. Z poważaniem - Leokadia Janiszewska, POLAND.