×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polskie Elektrownie Jądrowe i uczelnie wyższe łączą siły. Razem wykształcą kadry dla atomu

  • KDS
  • 2 lut 2023 16:38

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) łączy siły z gdańskimi uczelniami. Razem z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Gdańskim, tworzącymi Uczelnie Fahrenheita (FarU) będą szkolić kadry dla przemysłu jądrowego.

Polskie Elektrownie Jądrowe i uczelnie wyższe łączą siły. Razem wykształcą kadry dla atomu
W ramach współpracy Polskie Elektrownie Jądrowe zaoferują płatne staże najlepszym absolwentom (Fot. PEJ)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Zgodnie z zapowiedziami rządu pierwsza elektrownia jądrowa ma zacząć działać w Polsce w 2033 r. W związku z czym zapotrzebowanie na specjalistów i ekspertów z tego sektora będzie rosnąć.
  • W zapewnieniu ich pomóc ma podpisana 2 lutego 2023 roku umowa. Jej celem jest rozwój potencjału kadrowego w sektorze energetyki jądrowej w Polsce.
  • Umowa pozwoli studentom i absolwentom chcącym związać swoje życie zawodowe z branżą jądrową na zdobywanie wiedzy z tego zakresu i rozwijanie praktycznych umiejętności.

- Pomorze to region, w którym powstanie pierwsza w Polsce elektrownia jądrowa. Z racji wielkości i wagi tego strategicznego projektu zatrudnienie przy nim znajdą specjaliści właśnie z regionu pomorskiego zarówno w okresie budowy, jak i późniejszej eksploatacji elektrowni. Dlatego już na tym etapie projektu inwestycyjnego spółka rozwija współpracę z kluczowymi uczelniami wyższymi w Gdańsku. Z jednej strony pozwoli ona na pozyskanie pracowników z kompetencjami, które są niezbędne przy tym projekcie. Z drugiej strony wzbogaci ofertę edukacyjną uczelni o elementy praktyczne wynikające z doświadczenia pracowników naszej spółki – mówi Tomasz Stępień, prezes Polskich Elektrowni Jądrowych.

Pracownicy spółki podzielą się wiedzą ze studentami "atomowych" kierunków

Podpisana umowa określa ramy współpracy między PEJ a Związkiem Uczelni Fahrenheita (FarU), który tworzą Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański. Umowa obejmuje m. in. przygotowanie i przeprowadzanie przez pracowników spółki wybranych zajęć edukacyjnych dla studentów, a także przedstawianie rekomendacji odnośnie treści nauczania, które umożliwią uzyskanie przez absolwentów niezbędnych wiadomości i umiejętności potrzebnych w pracy w branży energetyki jądrowej.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polskie Elektrownie Jądrowe i uczelnie wyższe łączą siły. Razem wykształcą kadry dla atomu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA