Polski urząd pracy nominowany do europejskiej nagrody. Za aktywizację młodych

Działania dolnośląskich specjalistów z wojewódzkiego urzędu pracy zostały docenione przez Komisję Europejską.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polski urząd pracy nominowany do europejskiej nagrody. Za aktywizację młodych

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 kwi 2015 15:26


Projekt zespołu ds. Eures Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy "Praktyki w Austrii dla najlepszych" został nominowany do ogólnoeuropejskiej, prestiżowej nagrody w ramach konkursu „EuerCommunication Excellence Awards”.

EURES CEA to jedna z najważniejszych nagród przyznawana w siedmiu kategoriach - przez reprezentantów Komisji Europejskiej - za wyjątkowe projekty EURES. Co roku o statuetkę stara się kilkudziesięciu autorów projektów z krajów UE/EOG. Dolnośląski urząd pracy został nominowany w kategorii „Najlepsza kampania”.

Coś dla uczniów zawodówek

Nominowany projekt - „Praktyki w Austrii dla najlepszych” - to działania skierowane do uczniów szkół zawodowych. Dzięki nim młodzi Dolnoślązacy kształcący się w zawodach hotelarsko-gastronomicznych mieli szansę na zdobycie płatnych praktyk zawodowych u austriackich pracodawców.

- Gruntowna nauka zawodu w praktyce trwała aż sześć tygodni. Co pozwoliło nie tylko na zdobycie nowych kwalifikacji, umiejętności, ale też na podniesienie kompetencji językowych oraz poznanie kultury pracy innego kraju. Do ostatniej - czwartej edycji - programu przystąpiło 11 szkół ponadgimnazjalnych. Na praktyki do Austrii wyjechało kilkudziesięciu uczniów. Zaprosili ich właściciele hoteli 3-, 4- i 5-gwiazdkowych, pensjonatów i domów gościnnych z rejonu Salzburga i Vorarlberg - wylicza Małgorzata Kociuba, koordynator zespołu ds. EURES w DWUP i podkreśla, że część uczniów na tyle się sprawdziła, że otrzymała propozycję pracy w Austrii w przyszłym sezonie.

Kolejne wyróżnienie

Nominacja do „EURES Communication Excellence Awards”, to dla Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy drugie z rzędu wyróżnienie.

- Przed rokiem jako jedyna jednostka z Polski zostaliśmy nominowani za projekt czatu obsługiwanego przez doradcę EURES na jednym z największych portali informacyjnych w Polsce. Dostrzeżenie naszych działań przez Komisję Europejską to dla nas prestiżowe i cenne wyróżnienie. Świadczy również o tym, że praca, którą wykonujemy jest dostrzegana. Nominacja to także doping do dalszego działania - podsumowuje Monika Kwil-Skrzypińska, dyrektor DWUP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.