PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Polska Służba Więzienna przeszkoli Słowaków z komunikacji medialnej

Przedstawiciele Polskiej Służby Więziennej przeprowadzą swoim słowackim kolegom szkolenie z funkcjonowania służb w zakresie komunikacji medialnej i PR.

  • Autor: PAP/KDS
  • 12 lip 2019 15:14
Polska Służba Więzienna przeszkoli Słowaków z komunikacji medialnej
Na szkoleniu nie zabraknie tematów trudnych, jak np. prowadzenia komunikacji kryzysowej. (fot. Facebook/Służba Więzienna)
REKLAMA
  • Jak poinformował rzecznik Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie mjr Jarosław Wójtowicz, z propozycją przeprowadzenia szkolenia, do polskich kolegów zwrócili się przedstawiciele centrali Słowackiej Służby Więziennej.
  • Jak mówił "obecnie formacja ta jest na etapie opracowywania nowego modelu funkcjonowania komunikacji społecznej".
  • Szkolenie rozpocznie się w niedzielę w Rzeszowie i potrwa do wtorku.

- Ponieważ podkarpacka Służba Więzienna od wielu lat prowadzi ścisłą współpracę z funkcjonariuszami zza południowej granicy naturalnym było, że przyglądali się z uwagą funkcjonowaniu służb prasowych Polskiej Służby Więziennej. Najwyraźniej nasza praca wypadła dobrze w ocenie kolegów ze Słowacji, skoro zdecydowali zwrócić się właśnie do nas z prośbą o podzielenie się naszymi doświadczeniami - ocenił mjr Wójtowicz.

W trzydniowym szkoleniu weźmie udział ośmioro funkcjonariuszy Słowackiej Służby Więziennej. Wśród nich będą dyrektorzy komórek Centralnego Zarządu Słowackiej Służby Więziennej i Straży Sądowej odpowiedzialnych za organizację i funkcjonowanie służb prasowych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ze strony polskiej zajęcia poprowadzą: rzeczniczka Dyrektora Generalnego Polskiej Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik podkarpackiej Służby Więziennej mjr Jarosław Wójtowicz i mjr Bartłomiej Turbiarz z Biura Prasowego Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

Jak zaznaczył mjr Wójtowicz szkolenie dotyczyć będzie głównie organizacji sprawnie działających służb prasowych, zasad współpracy z różnego rodzaju mediami, w tym z mediami społecznościowymi, a także opracowania strategii kształtowania wizerunku formacji.

- Nie zabraknie jednak tematów trudnych, jak np. prowadzenia komunikacji kryzysowej - zaznaczył.

Dodał, że prowadzący szkolenie nie będą przekazywać podstawowych umiejętności. Podzielą się natomiast ze słowackimi funkcjonariuszami swoim doświadczeniem.

- Koledzy ze Słowacji mają u siebie mnóstwo doskonałych fachowców, którzy powiedzą im jak występować przed kamerą czy pisać artykuły. Tutaj nie o to chodzi. Najważniejsze jest zgromadzone doświadczenie. Obie służby funkcjonują w podobnych, specyficznych realiach. Po co szukać rozwiązań, które ktoś już wcześniej znalazł. To pozwala zminimalizować ryzyko popełniania błędów - podkreślił mjr Wójtowicz.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polska Służba Więzienna przeszkoli Słowaków z komunikacji medialnej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA