Polska firma ubiegła Google. Uruchomiła park technologiczny w Warszawie

Branża IT z wypiekami na twarzy czeka, aż Google uruchomi w Polsce swój campus. Tymczasem polska spółka Cloud Technologies stworzyła w Warszawie własny park technologiczny – Cloud Technologies Labs.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polska firma ubiegła Google. Uruchomiła park technologiczny w Warszawie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

22 paź 2015 14:18


Nowoczesne biuro w sercu warszawskiego Powiśla, pełna infrastruktura techniczna i wsparcie merytoryczne kilkudziesięcioosobowego zespołu, który stworzył największą hurtownię danych w Europie Środkowo-Wschodniej. Z tego zaplecza będzie mógł skorzystać każdy, kto przekona do swojego pomysłu Piotra Prajsnara, założyciela Cloud Technologies.

– Chcemy dać szansę wszystkim kreatywnym osobom, które mają potencjał i pomysł na produkt, ale brakuje im zaplecza i doświadczenia, by go stworzyć i skomercjalizować. To mocno różni nas od funduszu inwestycyjnego. Jesteśmy w stanie nie tylko sfinansować stworzenie produktu, ale zapewniamy też wszystko, co potrzeba do pracy: w pełni wyposażoną przestrzeń coworkingową, a także mentoring naszych ekspertów – wyjaśnia Piotr Prajsnar.

Szansa dla młodych ludzi

Jego zdaniem w Polsce jest wielu zdolnych młodych ludzi, programistów z genialnymi pomysłami, ale często nie ma ich kto poprowadzić za rękę i podpowiedzieć im pewne rozwiązania. Taką rolę pełnił będzie właśnie park technologiczny.

Czytaj też: Technologiczny raj w Polsce. W Warszawie powstanie Campus Google

- Mamy absolutnie wszystko co jest niezbędne, aby stworzyć własne, polskie zagłębie technologiczne. Jestem przekonany, że już wkrótce będziemy mogli przedstawić pierwsze projekty stworzone w ramach parku – przekonuje Piotr Prajsnar.

Trzymiesięczny test

Cloud Technologies szuka projektów, które mają szansę podbić nie tylko lokalny rynek. Do laboratorium mogą zgłaszać się pojedyncze osoby i małe zespoły. Cloud Technologies nie narzuca żadnej tematyki i nie ogranicza zestawu stosowanych technologii. W pierwszym etapie chce uruchomić do 10 starannie wyselekcjonowanych projektów.

- Autorzy będą mieli trzy miesiące na przygotowanie beta-wersji oraz przekonanie nas, że to właśnie ich projekty powinniśmy dalej rozwijać w ramach naszych struktur – mówi Piotr Prajsnar.

Polski Skype? To całkiem możliwe

Według prognoz optymistów do 2020 roku polska scena startupowa wykreuje przynajmniej trzy projekty, które odniosą międzynarodowy sukces na miarę Skype’a. Jednak aby stało się to możliwe, niezbędne jest właściwe zaplecze technologiczne oraz sprzyjające warunki do komercjalizacji projektów. Cloud Technologies Labs chce być miejscem, które dzięki dostępnej infrastrukturze oraz know-how zwiększy szanse na sukces polskich pomysłów.

– Cloud Technologies Labs nie jest jednorazowym przedsięwzięciem. To długofalowy projekt, który zamierzamy rozwijać w kolejnych latach. Chcemy wdrażać w Polsce najlepsze praktyki stosowane powszechnie w Dolinie Krzemowej – mówi Piotr Prajsnar.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.