×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polska Agencja Kosmiczna partnerem Future Space

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 13 lis 2019 14:52

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) poinformowała, że stała się partnerem projektu edukacyjnego Future Space. Jego celem ma być m.in. poprawia jakości nauczania przedmiotów przyrodniczych i ścisłych, co przełożyć się może na zwiększenie liczby kandydatów na studia związane z obszarem STEM (ang. Science, Technology, Engineering and Math)) i zainspiruje do realizacji projektów kosmicznych.

Polska Agencja Kosmiczna partnerem Future Space
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Celem Future Space jest edukacja z zakresu przedmiotów ścisłych z wykorzystaniem tematyki kosmicznej oraz inspiracja do rozwoju zawodowego w sektorze. Liderem konsorcjum jest Centrum Badań Kosmicznych PAN. W jego skład wchodzą również Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowania Komputerów, holenderskie Muzeum Nauki NEMO oraz greckie Centrum Nauki i Muzeum Technologii NOESIS.

Przedstawiciele konsorcjum szacują, że realizacja projektu zaowocuje długofalowymi korzyściami: pozwoli poprawić jakość nauczania przedmiotów przyrodniczych i ścisłych oraz przyczyni się do rozbudzenia zainteresowania przedmiotami ścisłymi wśród młodzieży, zwłaszcza tymi, które tworzą STEM (ang. Science, Technology, Engineering and Math). Biorący udział w projekcie liczą, że Future Space zaowocuje zwiększeniem liczby kandydatów na studia związane z tym obszarem i zainspiruje do realizacji projektów kosmicznych.

Czytaj też: Studia za granicą i w Polsce to dwa różne światy

- Bardzo się cieszę, że POLSA weźmie udział w projekcie i będzie mogła dzielić się wiedzą, promować karierę w sektorze kosmicznym, ale też uczyć się pracy z nauczycielami, prowadzenia tego typu projektów, komunikacji skierowanej do młodzieży - powiedział Michał Szaniawski, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej.

Ocenił, że udział w Future Space jest "niezwykłym wyzwaniem." - Jestem dumny z mojego zespołu, że się go podjął - kończył.

Projekt współfinansowany jest ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+. Jego realizacja potrwa 30 miesięcy. 12 listopada 2019 r. w Warszawie odbyło się spotkanie inaugurujące projekt.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polska Agencja Kosmiczna partnerem Future Space
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA