Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) poinformowała, że stała się partnerem projektu edukacyjnego Future Space. Jego celem ma być m.in. poprawia jakości nauczania przedmiotów przyrodniczych i ścisłych, co przełożyć się może na zwiększenie liczby kandydatów na studia związane z obszarem STEM (ang. Science, Technology, Engineering and Math)) i zainspiruje do realizacji projektów kosmicznych.

Celem Future Space jest edukacja z zakresu przedmiotów ścisłych z wykorzystaniem tematyki kosmicznej oraz inspiracja do rozwoju zawodowego w sektorze. Liderem konsorcjum jest Centrum Badań Kosmicznych PAN. W jego skład wchodzą również Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowania Komputerów, holenderskie Muzeum Nauki NEMO oraz greckie Centrum Nauki i Muzeum Technologii NOESIS.
Przedstawiciele konsorcjum szacują, że realizacja projektu zaowocuje długofalowymi korzyściami: pozwoli poprawić jakość nauczania przedmiotów przyrodniczych i ścisłych oraz przyczyni się do rozbudzenia zainteresowania przedmiotami ścisłymi wśród młodzieży, zwłaszcza tymi, które tworzą STEM (ang. Science, Technology, Engineering and Math). Biorący udział w projekcie liczą, że Future Space zaowocuje zwiększeniem liczby kandydatów na studia związane z tym obszarem i zainspiruje do realizacji projektów kosmicznych.
Czytaj też: Studia za granicą i w Polsce to dwa różne światy
- Bardzo się cieszę, że POLSA weźmie udział w projekcie i będzie mogła dzielić się wiedzą, promować karierę w sektorze kosmicznym, ale też uczyć się pracy z nauczycielami, prowadzenia tego typu projektów, komunikacji skierowanej do młodzieży - powiedział Michał Szaniawski, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej.
Ocenił, że udział w Future Space jest "niezwykłym wyzwaniem." - Jestem dumny z mojego zespołu, że się go podjął - kończył.
Projekt współfinansowany jest ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+. Jego realizacja potrwa 30 miesięcy. 12 listopada 2019 r. w Warszawie odbyło się spotkanie inaugurujące projekt.



KOMENTARZE (0)