×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polpharma ufundowała szkole laboratorium do praktycznej nauki zawodu technik-analityk

Uczniowie chemicznych klas dualnych Technikum nr 1 im. Noblistów Polskich w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim otrzymali od Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA laboratorium chemiczne do praktycznej nauki zawodu technik-analityk.

Polpharma ufundowała szkole laboratorium do praktycznej nauki zawodu technik-analityk
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Pod okiem nauczycieli - profesjonalistów z Polpharmy, uczniowie będą zdobywać wiedzę praktyczną, która pozwoli im łatwo znaleźć pracę w przyszłości.

Nowe laboratorium mieści się na terenie Zakładów Farmaceutycznych Polpharma w Starogardzie Gdańskim. Koszty budowy oraz zakupu aparatury i odczynników w całości pokryła Polpharma. Laboratorium ma dwa piętra i zajmuje powierzchnię ponad 360 m kw.

Oprócz pomieszczeń socjalnych dla uczniów i nauczycieli, znajdują się tu m.in. pomieszczenia do analizy miareczkowej, pracownia do analizy fizykochemicznej, pomieszczenie wagowe, pomieszczenia na suszarki i piec oraz magazyny odczynników, szkła laboratoryjnego i odzieży.

Laboratorium jest wyposażone w najwyższej klasy sprzęt i odczynniki, więc uczniowie mogą zacząć już pierwsze zajęcia w najbliższych dniach. Gotowe są m.in. nowoczesne mikroskopy, wagi analityczne i techniczne, dygestoria, piec elektryczny, termometry, pehametry, refraktometry, polarymetry oraz niezbędne szkło laboratoryjne. Całość dopełnia profesjonalny zestaw odczynników.

Rozkład pomieszczeń laboratorium oraz ich wyposażenie zostały przygotowane pod potrzeby planu dydaktycznego klasy dualnej, opracowanego wspólnie przez nauczycieli technikum i praktyków z Polpharmy. Dzięki temu młodzież będzie pracować na takim samym sprzęcie, na jaki natrafią w przyszłej pracy zawodowej. W laboratorium, pod okiem kadry nauczycielskiej, jednocześnie mogą ćwiczyć dwie grupy ośmioosobowe.

Więcej przeczytasz tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polpharma ufundowała szkole laboratorium do praktycznej nauki zawodu technik-analityk

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA