PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Polpharma i GUMed utworzyły nowy kierunek studiów

  • Autor: PAP/JS
  • 7 lip 2017 16:18

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny – to nazwa nowego kierunku studiów utworzonego przez Gdański Uniwersytet Medyczny we współpracy z Zakładami Farmaceutycznymi Polpharma. Zapisy na rok akademicki 2017/18 już trwają.

Polpharma i GUMed utworzyły nowy kierunek studiów
Adobe Stock
REKLAMA

• Studia rozpoczynają się 1 października br. i zaczną się od przedmiotów teoretycznych.

• Pierwsze zajęcia praktyczne przewidziano na luty 2018 roku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMed) i Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA podpisały w Gdańsku list intencyjny oraz umowę o współpracy i uruchomieniu unikalnych w skali kraju studiów II stopnia na kierunku: przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny. Celem nowego kierunku jest jak najlepsze przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach wytwarzających produkty lecznicze, wyroby medyczne, kosmetyki oraz suplementy diety.

Dwuletnie studia II stopnia na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny prowadzone będą w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Przedmioty praktyczne wykładane będą na uczelni przez osoby pracujące w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Każdy student tego kierunku będzie mógł odbyć 9-tygodniowy staż w zakładach produkcyjnych i laboratoriach Polpharmy.

Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Marcin Gruchała jest przekonany, że studia o profilu praktycznym są szansą dla studentów GUMed na szybkie znalezienie dobrej pracy w szybko rozwijającej się branży farmaceutycznej i kosmetycznej. "Stworzyliśmy razem nowoczesny i atrakcyjny dla studentów program studiów, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno pracodawców, jak i przyszłych pracowników" - mówił podczas konferencji prasowej. W ocenie rektora GUMed, "zwiększenie udziału pracowników naukowych w sferze gospodarczej wzmacnia innowacyjność oraz konkurencyjność gospodarki".

Wiceprezes Polpharmy - odpowiedzialna za badania i rozwój - Bożenna Kozakiewicz jest przekonana, że dzięki studiom firma "będzie mogła pozyskać nowych pracowników, dobrze dopasowanych do swoich oczekiwań". "Już na początku swojej drogi zawodowej będą mieli oni wyższe umiejętności, będą lepiej przystosowani do zawodu oraz ukierunkowani na konkretne i praktyczne wyzwania w przemyśle farmaceutycznym" - argumentowała.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polpharma i GUMed utworzyły nowy kierunek studiów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA